Hakkını helal et baba
Baran pişmanlık duygusuyla, Kendal ise Baran'ı kaybetme korkusuyla yanıp tutuşuyor.
Karagül’de heyecanlı bir bölümü daha geride bıraktık. Bölüm fragmanında Baran’ın, Rüzgar’ın ve Özlem’in ölümle yüzleştiğini görünce tedbirimi aldım ve ilkyardım çantamı yanıma aldım. Size de hazırlamıştım. Yoksa daha bakmadınız mı? Lütfen çantanızı yanınızdan ayırmayın.

Bencillikte sınır tanımıyorsun Ada!


Baran’ın intihar edeceğini öğrenen Narin fenalaştı. Kanından, canından olmasa da yıllarını adamış birini kaybetmek kolay değil tabii. Narin’in fenalaşmasıyla tüm konak ahalisi durumu öğrendi. Daha Murat’ın acısına alışamadan, bu sefer Baran’ı kaybetme korkusu sardı herkesi. Tek bir kişi hariç: Ada! Tamam, babasını kaybetmenin acısını yaşaması doğal ama artık bu kadar bencil olmamayı öğrenmesi gerek. Sadece kendisi acı çekiyormuş gibi davranması yetmiyormuş gibi, Baran’ın acısına bile inanmıyor. Kim olursa olsun bir insanın canına kıyacak raddeye gelmesine böyle bencilce yaklaşmak çok saçma. Kaldı ki Baran herhangi biri değil, kardeşi. Kardeşlik bağı Ada’ya işlemiyor sanırım!

Çocuğun bu yaşta yaşamadığı acı kalmadı.

Ada’nın bağrışmalarına Rüzgar geldi ve babasının öldüğünü öğrendi. Ölümünü tam kabullenmişken kavuştuğu babasını yeniden kaybetmenin acısıyla astım krizi geçirdi. İlacı kalmadığı için bir şey yapamayan Ebru’nun feryadına ailemizin cesur komutanı Oğuz yetişti. Neyse ki eczaneden ilaç alındı ve Rüzgar kendisine geldi. Tabii psikolojik olarak pek iyi sayılmaz. Babasını ilk kaybedişindeki gibi sustu, hiç konuşmadı. Bu durum başta Ebru olmak üzere herkeste paniğe yol açtı. Ama korktukları gibi olmadı. Rüzgar babasının yeniden geleceğini söylüyor belki ama konuşması güzel bir gelişme. Konuştukça açılacak, açıldıkça kendine gelecektir.

Kendal ve Baran yeniden el ele!

Baran’ın yıllarca babasına duyduğu özlem önce nefrete sonra da pişmanlığa döndü. Artık bu pişmanlığın yükünü kaldıramayan Baran kararlı, bırakacak kendini Fırat’ın sularına. Kendal hemen yetişti. Herkese edebiyat parçalayan Kendal’ın ağzından dökülen her sözcük samimiydi. Tam düşecekken tuttu ve ‘’düşeceksen beraber düşelim’’ dedi. Konu Baran olunca Kendal’ın yapamayacağı şey yok. Baran’ı da ikna etti ve birbirlerine daha sıkı tutunarak hayata kaldıkları yerden devam etme kararı aldılar.

Çekilecek çilen varmış be Asım!

Kendal avluda herkese ders mahiyetinde (!) konuşurken ne kadar da gerçekçiydi. Murat’ın Kendal yüzünden öldüğünü bilmesem hak verecektim. Kadriye Ana’yı, Özlem’i, Emine’yi, Asım’ı hatta Melek’i bile mağdur olduğuna inandırmaya çalıştı. Melek Kendal’ın oltasına gelmedi belki ama, diğerleri suçluluk duygusuyla yanıp tutuşacak gibi. Özellikle de Asım.. Asım görüntüleri Oğuz’a kendisinin verdiğini söyleyip elini öpmeye çalıştı ama Kendal elini geri çekti. Asım’ın işi artık daha da zor..

Boğazıma düğüm düğüm oluyorsun, ama çıkmıyorsun. Ağlasam biter belki, ama ağlayamıyorum.

Baran’ın mezarlık sahnesi çok duygusaldı. Amcasının desteğiyle mezarlığa gelen Baran, babasından af diledi. Ondan hakkını helal etmesini istedi. Bunu yaparken de acısını, pişmanlığını, özlemini ekrana yansıtmayı başardı. Kısaca Baran hem ağladı hem de ağlattı.

Kendal is the back!

Kendal artık herkesten tek tek hesap sormaya başladı. İlk durağı tabii ki de Özlem oldu. Oğuz; görüntüleri Özlem’in getirdiğini ve Kasım’ın çaldığını söyleyince Kendal, Özlem’in kolundan tuttuğu gibi ağabeyinin eline bıraktı. Özlem’in namus belasından daha yeni hapisten çıkan ağabeyi çıldırdı tabii. Önce Kendal’ı vurmaya geldi. Kasım Kendal’ın önüne atladı ve vurulan kişi Kasım oldu. Kasım’ın bu hareketiyle Kendal’ın Kasım hakkındaki tüm şüpheleri de bitmiş oldu. Salman’ın, Kendal’ın sağ kolu olmasını istediği Kasım; hedefine bir adım daha yaklaşmış oldu.

Üniversite sonuçları geldi. Ayşe Gaziantep Hukuk, Maya ise Marmara Hukuk kazandı. Ada ve Baran ise yerleşemedi. Başta Ayşe, sonra da Maya kazandıklarına sevinemeden maddi sıkıntılar yüzünden gidemeyeceklerini söylemeye başladılar. Maya’nın okulu İstanbul’da olduğu için büyük ihtimalle gidemeyecek. Yalnız, bu kızların doğru düzgün çalışmadan nasıl bu kadar yüksek yerleri kazandıklarını anlamadım ben. Geçen sene ben de üniversiteye hazırlandım ve bu çalışmayla kazanmaları saçma geldi bana. Hem de sınava girişleri ve tercihleri bile dizide hiç bahsedilmemişken..

Ebru hayatının gerçeğiyle yüzleşmek üzere.

Özlem Narin’in doğumuyla ilgili çok önemli bilgiler öğrendi. Parçaları birleştirdi ve Baran’ıın, Ebru’nun oğlu olduğunu öğrendi. Özlem bir şey öğrenir de durur mu? Hemen Kendal’ın yanına gitmeye çalıştı ama kardeşleri Özlem’den önce davrandı. Ağabeyi erkek kardeşinin de dolduruşuna gelerek Özlem’i mezarlığa getirdi. Özlem yalvar yakar Kendal’ı aramak için izin aldı. Tabii Kendal telefonuna bakmadı. Özlem de son çare Ebru’ya ve Narin’e mesaj attı. Narin’e Ebru’ya söylediğini yazan Narin, son golünü de atmış oldu. Sonrasında ise ağabeyi tarafından vuruldu. Kasım ise yetişmeye çalıştı ama başaramadı.
 
Yeni bölüm fragmanı heyecanın hız kesmeden süreceğine işaret ediyor. Bizleri neler beklediğini hep beraber bekleyip göreceğiz..

Okuduğunuz için teşekkürler, haftaya görüşmek üzere!
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER