Kiralık Aşk: Defne Topal gibi giyinme rehberi

Kiralık Aşk: Defne Topal gibi giyinme rehberi
Kızıl olmanın avantajını kullanarak her rengi en iyi haliyle taşıyor...
Styling konusunda en beğendiğim dizi Kiralık Aşk... Kıyafetler karakterin ruhunu yansıtır. Bu yüzden dizilerde karakterler için seçilen giysilerin onlara inanmamız ve kendimize uzak/ yakın hissetmemiz için önemli bir rol üstlendiğini düşünüyorum.

Defne Topal, tanıdığımız andan beri bıcır bıcır, saf ve deli dolu bir genç kızdı. Hepimiz Defne'nin bu aşk oyununu kabul etmeden önceki kendine özgü sıcak ve salaş tarzını biliyoruz. İşte gerçek Defne o. İçinin dışa vurmuş, kıyafetlerine, saçına başına yansımış hali. Kabarık dalgalı (tost) saçları, rahat görünümlü kareli gömlekleri, yürüuüşe uygun ayakkabıları..

Neriman'ın teklifini kabul ettikten sonra yaşadığı değişimile şıklıkta zirve yaptı fakat her zaman gerçek Defne'ni giyim tarzından yanayım. Son bölümlerde Defne, Neriman'ın aldığı kıyafetleri çöpe attı. Şimdilerde ise Defne'nin kendi şıklık anlayışını görüyoruz. Ama kabul etmeliyiz ki kızımız Neriman İplikçi'den çok şey öğrenmiş..


Defne, iş kadını şıklığını yakalamak için kıyafetlerinde zaman zaman iddialı renkler ve modeller tercih etse de son zamanlarda daha sade ve az renkli giyiniyor; dağınık bir görüntü vermekten uzak duruyor. Ama aksesuar kullanmaktan vazgeçmiyor. Mesela mutlaka kıyafetine uygun bir bileklik takıyor. Çantaları da kıyafetlerinin vazgeçilmez aksesuarlarından.

Bu tarzı yakalamak için gardrobunuzda bol bol düz renk gömlek bulundurun. Gömlek kullanmak, pantalon, kalem etek gibi parçalarla kombin ederek şık olmanın en kolay yollarından biridir. Bu tarz kombinlerinizi isterseniz blazer ceketlerle de tamamlayabilirsiniz.


İş dışı ve ev haline bakarsak Defne'nin ağırlıklı olarak spor bir havası olduğunu söyleyebiliriz. Salaş ve rahat giyinmeyi tercih ediyor. (Eminim Ömer de bu halini daha çok seviyor.) Defne'nin bu tarzını yakalamak için gardırobunuzda yırtık jeanlere, tişörtlere, spor ayakkabılara, triko kazaklara, salaş görünümlü hırka kazak ve gömleklere ağırlık verin. Tabii aksesuar olarak yine bileklikler kullanacaksınız.


Peki ben Defne'nin üzerinde nasıl tarz kıyafetler görmek isterim? Sanırım daha çok etnik desenlerin ağır bastığı kıyafetler.. Çünkü o kızıl saçlarıyla etnik hava birleşince ortaya çıkan görüntü çok hoş olur.. Bazen sadece bir aksesuarda, bazen sadece bi tunikte de olsa etnik havalı desenler kullanmalı.. Ve kış geldi. Bakalım Defne Topal'ın kış stili nasıl olacak?
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER