Game of Thrones: 6. sezonda Starklar bir araya mı geliyor?

Game of Thrones: 6. sezonda Starklar bir araya mı geliyor?
Game of Thrones'un altıncı sezon çekimlerinin başlamasıyla birlikte dizinin yeni bölümleri hakkında konuşmalar başladı. Eskiden kitap serisini okuyanlar az çok nelerin yaşanacağını tahmin edebiliyordu. Ancak beşinci sezonla birlikte dizi, kitapla aynı noktaya ulaştı. Bu da Game of Thrones kitaplarını yeni bilgiler edinmek için kullanamayacağımız anlamına geliyor. Ancak bu demek değil ki tahmin yürütmeyeceğiz, gelen fotoğrafları yorumlamayacağız.

Önce geçen hafta Jon Snow'u canlandıran Kit Harington sette görüntülendi. Bu da onun ölmediğine dair inancı pekiştirdi. Ama fotoğrafta tam olarak neler alıyor? Jon ne gibi işlerin içine giriyor? İşte asıl merak edilen sorular bunlar oldu. Akla gelen ilk seçeneklerden biri de Jon'un Boltonları Kuzey'den kovmak için kolları sıvamasıydı. Yukarıda gördüğünüz fotoğraf sizin için bir şey ifade etmiyor mu? Biraz daha yakından bakın. Fotoğrafı önemli kılan, askerlerin elindeki sancaklar. Starklar, Mormontlar ve Hornwoodlar bir arada görünüyor. Kuzeylilerin Stark ailesine olan bağlılığı malum. Hala hayatta olan Starklar da Kuzey'i geri almak için bir mücadeleye girişebilir. Stark ailesinden Jon'un yanı sıra, Sansa, Bran ve Rickon da hala yaşıyor. 

Sezon finalinde Sansa ve Theon birlikte kaçmayı başarmıştı. İkili Boltonlardan uzaklaşmak için daha da Kuzey'e gidebilir. Theon'un Kuzeyliler tarafından pek sevilmediği aşikar. Ancak Sansa'nın peşine takılıp, Kuzey'i geri almak için mücadele edecek bir sürü insan çıkacaktır. Kuzey'e ilerlemesi sayesinde Sansa, yeniden kardeşleriyle bir araya gelebilir. Bu da birinci sezondan beri ilk defa iki Stark'ı tek karede göreceğimiz anlamına geliyor.

Tabii bir de Jon var. Onun geçmişi, hangi soydan geldiği, yaşıyorsa nasıl hayatta olduğu gibi bir sürü soru var. Altıncı sezon için seçilen oyuncular, dizide yer alacağı söylenen flashback sahneleri sonunda Jon'un kimin soyundan geldiğini anlamamızı sağlayacak gibi görünüyor. Şimdilik onu Stark zırhlarıyla görüyoruz. Ancak bu durum gelecek sezonda değişebilir. Hayranların senelerdir iddia ettiği gibi Targaryen ailesinden olduğunu öğrenebiliriz.

Şimdilik Kuzey'i kim organize edecek, olaylar nasıl gelişecek belli değil. Ancak fotoğraflar sebebiyle Starklar sonunra Winterfell'i geri almak üzere atağa geçecek gibi görünüyor. Hatta geçtiğimiz sezonda yaşananlardan sonra Yabanilerin de onların tarafında yer alma ihtimali var. Bu, Kuzey'in büyük bir üstünlük sağlayabileceği anlamına geliyor. 

Watchers on the Wall'un haberine göre bu önemli savaş altıncı sezonun dokuzuncu bölümünde gerçekleşebilir. Şimdiye kadar her sezonun vurucu anları dokuzuncu bölümlerde gerçekleştiğinden bu teori kulağa çok da imkansız gelmiyor. Eğer bu iddialar doğruysa altıncı sezonla birlikte Boltonları çok kötü bir kaderin beklediğini söyleyebiliriz. Ama unutmamakta yarar var, tüm bunlar şimdilik birer teoriden ibaret. 

kaynak: vanityfair.com


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER