'The Astronaut Wives Club' başlıyor!

'The Astronaut Wives Club' başlıyor!
ABC'nin ilk olarak 2013 senesinde yayınlamayı planladığı The Astronaut Wives Club sonunda ekrana gelmeye hazır. Lily Koppel'ın kaleme aldığı The Astronaut Wives Club: A True Story kitabından televizyona uyarlanan dizi, Amerikan tarihinde uzaya giden ilk astronotların eşlerini konu ediyor.

Amerika, 1959 yılında Mercury Projesi kapsamında yedi askeri Amerika'nın ilk astronotları yapmaya karar veriyor. NASA tarafından 500 aday içinden seçilen bu askerler, insanların uzay yolculuğu ardından hayatta kalıp kalamayacağını deniyordu. Soğuk Savaş'ın etkisiyle Amerika için birer kahramana dönüşen bu yedi askerin eşleri de zamanla medyanın ilgi odağı haline geldi. Hatta 1959'un Ağustos ayında bu astronotlar ve eşleri Life Dergisi'yle 500,000 dolar değerinde bir anlaşmaya imza attı. Aileler bu anlaşmayla özel hayatlarını ve evlerini açtı, aileleriyle ilgili gelişmelerde öncelikli haber izni verdiler. Tüm bunların da etkisiyle, birbiriyle hiç alakası olmayan bu yedi kadın bir anda kendilerini sahne ışıklarının altında buluyor. Onlara 'Amerika'nın uzay first leydileri' denilmeye başlanıyor. Önceleri asker olan eşleriyle sıradan bir hayat süren bu kadınlar bir anda Amerika'nın soyluları gibi muamele görmeye başlıyor.

Üstelik tüm yaptıkları adım adım takip edilen bu kadınların birbirleriyle kocalarının görevi dışında hiçbir ortak noktası yoktu. Dizide Odette Annable'ın hayat vereceği Trudy Cooper'ın kendisi de bir pilottu. Üstelik astronotluk teklifinden önce kocasından ayrılmanın eşiğindeydi. Dominique McElligott'ın canlandırdığı Louise Shepard kocası üzerinde az da olsa kontrole sahip bir kadındı. Ancak kocası Alan ancak motellerde baştan çıkarttığı hatunlarla övünebilecek bir adamdı. Erin Cummings'in canlandırdığı Marge Slayton ise kocasının tüm kariyerini mahvedecek bir sırra sahipti: Bu onun ikinci evliliğiydi. Sırf bu sır bile 60lı yıllarda yeteri kadar büyük bir sıkıntıyken Marge'ın daha önce Amerika dışında bekarlık hayatı yaşamış olması durumu daha da zorlaştırıyordu. Birbirinden bu denli farklı yapılara sahip bu yedi kadın, kocalarının görevi sebebiyle beklemedikleri bir şekilde bir araya geliyor. İçinde bulundukları eşsiz durumu ancak birbirleriyle paylaşabiliyorlar. Bu sayede her zaman aynı fikirde olmasalar da, bazen sıkıntılar yaşasalar da aralarında özel bir bağ kuruluyor.

Amerikan tarihinde önemli bir yeri olan Mercury Projesi'nin bilinmeyen yüzünü konu eden yapımda astronotların eşlerine Yvonne Strahovski, JoAnna Garcia Swisher, Odette Annable, Erin Cummings, Azure Parsons, Dominique McElligott gibi oyuncular hayat veriyor.

Mad Men havası taşıyan The Astronaut Wives Club'ın 10 bölümden oluşan ilk sezonu "Launch" isimli ilk bölümle yarın akşam ekrana gelmeye başlayacak.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER