Bahar: Tanıdık değil bana güz

Bahar: Tanıdık değil bana güz
Ne olur baharlarımı bırakın bir süre daha
Tanıdık değil bana güz…
 
Yok olmaz erken daha, biraz geç kalın ne olur!  Bahar’ı sezon finalinde tam bu şarkı sözleri anlatıyordu. Evren, Bahar’ın tahlil sonuçlarını görür görmez onun için elinden geleni yapmak istedi.  Durumu iyi değildi Bahar’ın. Girdiği onca hayat yükünün üstüne bir kez daha hayat savaşıyla sınandı. Bahar’ın tahlil sonuçları kötüydü. Bir nakil daha gerekiyordu onun için. Bir yandan evlatlarını yeni düzene alıştırmaya çalışırken bir yandan da Timur’dan boşanmaya çalışıyordu. Tüm bunların üstüne bir gece ansızın Evren’den bir nakile daha ihtiyacı olduğunu öğrendi. Ne olursa olsun Bahar’ı en çok yıkan Timur ve işgüzar avukatı Dora’nın iftirası oldu. Mahkemede boşanmak istemeyen Timur, Bahar’ın da kendisini Evren’le aldattığını söyledi. Üstelik ellerinde Dora’nın çektiği fotoğraflar da vardı.
 
Zaten Evren’i kendisinden uzaklaştırmaya çalışan Bahar tüm bunların üstüne bir de kendini aklamak için uğraşmak zorunda kalacaktı.  Sezon finalinin en etkileyici sahnelerinden biri de iftirayı öğrenen Evren’in Timur’la yüzleşmesi oldu. Tüm gerçekler Timur’un yüzüne bir tokat gibi çarptı. Evren’in “Bahar ölüyor!” çığlığını duyan Timur öylece kalakaldı. Tüm pişmanlıkları da bir kere daha su yüzüne çıktı. Sonrası tabii ki yine Timur’un kendini affettirme çabası. Üstelik Bahar hiçbir özür beklemiyorken… Beklemekten yorulmuşken.
 
Timur’a en güzel cevapları hep çocukları veriyor bildiğiniz gibi. Sezon finalinde de yine yargı dağıtan Timur’un çocukları oldu. Tüm çocukları hem de. Babasının Parla’yı yurt dışına resim kursuna gönderdiğini öğrenen Umay öfkesine hâkim olamadı. Hali hazırda anneannesinin evinde sarhoş bir şekilde gören Umay, tüm öfkesini babasının arabasından çıkardı çünkü kendi resim malzemelerini atmaya kalkan babası, Parla’yı çok iyi bir resim kursuna gönderiyordu. Hiç acımadım arabaya şahsen. Üzülemeyeceğim. Ailede babasının tüm eksikliğini kapatmaya çalışan Aziz Uras yine yaptı ağabeyliğini.
 
Rengin cephesindeyse işler biraz karışsa da yine de Rengin Renginlik yapmaya devam ediyor. Aynı hırs, aynı tutku, aynı bakış açısı… Hiç değişmiyor. Rengin zengin oldu. Hem de öyle böyle değil baya bir zengin oldu. Ağabeyinin durumundan dolayı tüm miras Rengin’e kaldı. Haliyle Rengin de bunun her türlü tadını çıkaracaktır. Farkını ortaya koyarak büyük oynamaya devam edecektir. Nevra’nın mottosunu biliyorsunuz: “Zengin gelin severiz.”. Rengin’in zengin olduğunu öğrenen Nevra tam da kendinden bekleneni yaptı ve gitti Rengin’den para istedi. Nevra dolandırıldı. Tüm ev gitti. Daha doğrusu büyük bir borca girildi. Bu borcu ödemenin tek yolu da elde hiçbir şey kalmadığı için Rengin’den yardım istemek. Önce Rengin’e gelin adayının kendisinin olduğunu ve Timur-Bahar evliliğinin bittiğini söyledi. Gönlünü yaptı. Sonra da para istedi. Rengin de tabii teklifi kabul etti.
 
Bahar’ın hastanede ne kadar sevilmeye başladığını bir kere daha görmüş olduk. Tüm mesai arkadaşları Bahar’a ameliyat öncesi destek vermek için şarkı söyledi. Seren hem iş arkadaşı hem gelin kontenjanından Bahar’ın sevgi kapsama alanına çoktan girdi bile. Aynı şekilde başta mesafeli duran Seren çoktan duvarları yıktı. Seren’le ilgili tek bomba bu değil. Aynı zamanda hamile olduğunu da öğrendi. Durumu Aziz Uraz’a açıklamaya çekindi. Erken olduğunu düşündü diye zannediyorum. Hele de Uraz şimdi büyük şeylerle uğraşıyorken. Önümüzdeki sezon Aziz Uraz’ın durumu öğreneceğini düşünüyorum. Seren’in çocuğu aldırmasına asla izin vermeyecektir. Hatta ani bir şekilde evlenebilirler bile.
 
Dora Evren’le helalleşti ve gitti. Fotoğrafla her şeyi hızlandırıp, ortaya çıkarıp aslında yardımcı olmaya çalıştığını ima eden Dora Timur’un da avukatlığını bıraktı ve gitti. Bu arada Nevra da Timur da, Evren’in aslında Ali olduğunu yani Nevra’nın geçmişinden biri olduğunu öğrendi. Evren açısından bir olay da buradan patlak verdi.
 
Timur her şeyi öğrenince Bahar’ı kurtarmak ve kendini affettirmek için elinden geleni yaptı. Çırpındı daha doğrusu. Donör olmak istedi. Timur’a bir sürpriz de Evren’den geldi. Çoktan tüm testlerini yaptıran Evren’in de Bahar için donör olmaya müsait olduğu öğrenildi. Timur da Bahar da kabul edemedi bunu. Üstelik Bahar, Timur ve Evren arasındaki gerginliğe şahit olmuşken böyle bir şey yapamazdı Evren’e. Onu ameliyatta doktoru olarak görmek istediğini söyledi. Hem Timur’un hem Evren’in donör olma teklifini reddetti Bahar. Timur anlaşmalı boşanma teklifiyle gelip anca bu şekilde anlaşmalı boşanabileceğini söyleyince Bahar Timur’un donör olma teklifini kabul etmek durumunda kaldı. İkili ameliyat masasına yattı. Ameliyattan önce Timur ve Evren arasındaki 30 TL ve borç diyaloğu sıkıntılı sahnelerde gülümsetti.  Timur’un ameliyatta kalbi durdu. Evren de onu kurtarmak için her şeyi yaptı.
 
Parla ve Umay’ı barıştırmaya çalışan ortak arkadaşları tam da beklediğim gibi kızların başını belaya soktu. Aynı arabada kavga dövüş bir şekilde konuşan Parla ve Umay’ı barıştırmayı başaran arkadaş trafikte tehlikeli hareketler yaparak kaza yaptı. Parla ve Umay’ın da içinde olduğu araba uçurumdan yuvarlandı. Aynı anda da Timur’un kalbi durdu. Bu kadar olumsuzluklar, felaketler ve klişeler zinciri bölümde sırıtsa da ağzımızın açık izlediği bir bölümdü. Timur’un kendini affettirme çabalarına güldüğümüz, Bahar ve çocuklara ağladığımız, Dora’yı gönderdiğimiz bir sezon finaliydi. Önümüzdeki sezon kimse eksilmeyecektir aksine yeni kişiler gelecektir diye düşünüyorum. Etrafına ışıklar saçmaya devam et Bahar. Dokuz sekizlik bir makamda hayat bekliyor seni diyerek Avukat Ayhan Liberte’ye de bir selam çakalım. Hoşça kalın…
 
Yok alamazsın beni deli zaman, dur
Ömrüme o kurşuni renkleri süremezsin…
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER