Burak Çevik'in yeni filmi Hiçbir Şey Yerinde Değil, Karlovy Vary Film Festivali'nin seçkisinde!

Burak Çevik'in yeni filmi Hiçbir Şey Yerinde Değil, Karlovy Vary Film Festivali'nin seçkisinde!
Burak Çevik'in yeni filmi Hiçbir Şey Yerinde Değil, Karlovy Vary Film Festivali'nin seçkisinde.

Çekya'nın Karlovy Vary şehrinde düzenlenen festival, bu yıl 28 Haziran-6 Temmuz tarihleri arasında yapılacak. 58. kez düzenlenecek festivalin seçkisi bugün açıklandı ve Çevik'in filmi Proxima Yarışması'nda yer alıyor.

Proxima Yarışması'ndaki filmler yapımcı Mohamed Kordofani, yapımcı Bianca Balbuena, Morelia Film Festivali'nin kurucu direktörü Daniela Michel, Square Eyes'in kurucusu Wouter Jansen ve yapımcı Adéla Komrzý tarafından değerlendirilecek. Çevik'in filminin açıklaması ise şu şekilde:

Bir akşam, bir daire, beş solcu öğrenci ve şiddet içermeyen bir sosyalist devrim vizyonu. Bu buluşma, sağcı bir hareketin iki üyesinin habersiz ziyaretiyle kesintiye uğrayınca işler hızla kontrolden çıkar. Türk yönetmen Çevik, uzun çekimleri ve kapalı bir mekânı, oyuncu kadrosunun güçlü performanslarının 1978 Ankara'sındaki çalkantılı siyasi durumu yansıtan bir hikâyeyi resmettiği bir tuval olarak kullanıyor. İnsanlar siyasi inançları uğruna ne kadar ileri gidebilirler ve bir grubun ideolojisi bir bireyin davranışlarını ne kadar etkileyebilir? "Hiçbir Şey Yerinde Değil" birden fazla devrime ayna tutuyor.

Türkiye, Almanya ve Güney Kore ortak yapımı olan Hiçbir Şey Yerinde Değil, uluslararası prömiyerini festivalde gerçekleştirecek.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER