Yargı: Her halinle her mevsim seni izlemek çok güzel Ceylin Erguvan

Yargı: Her halinle her mevsim seni izlemek çok güzel Ceylin Erguvan
Yargı'yı çok severek izliyorum. Nedenlerim için birçok şey sayabilirim. Sema Ergenekon'un kalemi, oyunculuk kalitesi hepsi bir bütün. İşte bu bütün arasından bugün bahsetmek istediğim Ceylin Erguvan resitali.
 
Öyle bir karakter düşünün ki aynı sezon içinde hem avukatı, hem savcıyı canlandırsın. Hem de ne savcılık. 64. bölümde Ceylin Savcımın ekrana girdiği sahne mesleğin karizmasını arşı alaya çıkardı. Gördüğüm en karizmatik savcı girişiydi. O an etkisi ile çarpıldığım doğrudur. Böylesine bir kadına hayranlık duymamak mümkün değil.
 
Savcılığı ile kim bilir 64.bölümdeki gibi kaç kayıp çocuk vakasına yardım etti Ceylin. Oldukça da keskin olduğunu Eren'den duymuştuk. Hayran kaldık. Hayran kaldık ama biz Avukat Ceylin Erguvan'a da hep hayrandık. Ceylin, dizideki mesleği kötüye kullanmış diğer karakterler bunu sorun etmemişken adalet adına ve çocuğunu korumak için alınan sahte bir raporu engelleyip olması gereken adaleti sağladığı için mesleği bıraktı. Tekrar Avukat olarak sahalara döndü. Savcılık ayağını dizide "körler sağırlar birbirini ağırlar" şeklinde gördüğüm için açıkçası çok üzülmedim ve bekliyordum.
 
O zaman hoş geldin yeniden Avukat Ceylin Erguvan.
 
Ceylin'i bu sezon avukat ve savcı olarak izledik. 
 
Ceylin'i yeni anne olmuş bir kadının tüm heyecanı ve korkuları izledik. 
 
Ceylin'i çocuğunu kaybetmiş bir annenin feryadıyla izledik. 
 
Ceylin'i çocuğunun yanında olmamasının acısını ama yaşıyor olduğunun inancını gözlerinden kıyafetine kadar giymiş bir anne olarak izledik. 
 
Ceylin'i inancı uğruna ve çocuğu için tüm hayatını değiştirmiş güçlü bir kadın olarak izledik. 
 
Ceylin'i çocuğuna karşı suç işleyenler adaletten kaçamasın diye anında bir plan yapıp gerekeni yaparken izledik. Sahtekarlıkla alınan bir raporun mağduru da kızı olmasın diye tek başına savaşan zeki bir kadın olarak izledik. Onun bu yönünü çok seviyorum. Kızına yapılan adaletsizliğe ve bunun için çiğnenen protokole cici kız olmak uğruna seyirci kalmadı. Mercan çok şanslı böyle bir annesi olduğu için. Yoksa 4,5 yaşında böyle bir sahtekarlığın kurbanı olacak ve adaletini alamamış bir mağdur olacaktı. 
 
Bu bölümde ise hep merak ettiğimiz ama izlemediğimiz başka bir Ceylin çıktı karşımıza. Üniversiteli Ceylin Erguvan... Annem bile bu bölüm Engin dönüyor, Ceylin üniversitede diye heyecanla oturdu bölümün başına. İnci'yi görmek çok güzel bir sürpriz oldu. Ceylin üniversitede iken de yine bir yürüyen ateş fırtınasıymış. Yürüdüğünüz yollar yandı hanımefendi. O Ceylin'in dünyası güzelmiş babası tutuklanan kadar. 
 
Mercan'a da iki çift lafım var. Bizim dizideki yavrumuz Ceylin. Onu üzene karşı Ceylin'i tüm anaç hislerle koruduk hep. Sana torpil yapacak değildik. Dizide torpil problem olmuyor ama sana gerçek adalet dersi. Sen şu an Ceylin'in kalbini kırma potansiyeline en çok sahip kişisin. Senin de kendini bize kabul ettirmen lazım. Bu da ikinci hayat dersi. Bu işler karşılıklıdır. Ceylin'in Mercan'ı değilsin daha. (Eylülcüm sen harika oynuyorsun. Çok da tatlısın. Aferin sana. Ben annesini üzen Mercan'a biraz sitem ettim ama onu da seviyoruz.) 
 
Tadilat Uyarısı: Bu yazıda Ilgaz adını hiç geçirmedim çünkü tadilattayız. Kötü şey yazacağıma hiç yorum yapmadım. O da eski günlerin hatırına... Sevdiği kadından başka kadının flört erişimine ve dokunuşlarına kapalı adamlar severiz biz. En başta çoğumuzun listesinde Mr. Darcy vardır. Şimdi Mr. Darcy'nin olduğu bir listede sevdiceği çocuk acısıyla yanarken başka kadınla buluşan Ilgaz olamazdı. Çıkardık onu listeden şimdilik. Büyü bozuldu büyü. Ilgaz erişimi gayet kolay bir adammış. Bu bilgi üzdü. Nil gibi biri de olsanız gözlerinizde imalı bakışlar ile bakıp, kirpik kırpıştırıp, "yardımına ihtiyacım var" deyip biraz da egosunu okşarsanız adam ayağınıza arşivi taşırmış. Kollarına gir, daya vücudunu, yanaktan öp, omzuna başını koy. Tüm kapılar açılıyormuş böyle. Azıcık daha çaba ile yanaktan makas alırsın. Daha neler neler. Ilgaz kolaymış yani. Geçen bölüm bir de çocuğunu korumaya çalışan karısını şikâyete koştu. Ceylin'i şikâyete koşan adam babasını, arkadaşını, eski nişanlısını korumuştu. Bunun için Ilgaz'ı seven yerlerimiz tadilatta. 
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER