Hakan Kurtaş'tan tek kişilik performans: "Ben Çoktan Gidersiniz Sanmıştım.”

Hakan Kurtaş'tan tek kişilik performans:
"Ben Çoktan Gidersiniz Sanmıştım.” Thom Pain 

Bazı günlerin nasıl geçebileceğinin, gerçek hayatın, insanla hayvan arasındaki yakın ilişkinin örneği.

Yönetmenliğini İbrahim Çiçek’in, yapımcılığını ise IdPro’nun üstlendiği, "Ben Çoktan Gidersiniz Sanmıştım.” Thom Pain, 30’lu  yaşlarında büyük zulümlere maruz kalmış bir adamın, çocukluk ve bugünü arasındaki dramatik geçişlerini, Hakan Kurtaş’ın ilk kez sergileyeceği tek kişilik performansıyla seyirciyle buluşturmaya hazırlanıyor. Biletleri satışa sunulan oyun 1 Ekim’de Zorlu Performans Sanatları Merkezi %100 Studio Sahnesi’nde prömiyerini yapıyor. 

1 Ekim’ de Zorlu Performans Sanatları Merkezi %100 Studio Sahnesi’nde prömiyerini yapıyor! 
 
"Tek kişilik görünse de her kişilik bir oyun."

Uzun bir aradan sonra tiyatro sahnelerine tek kişilik oyunuyla dönmeye hazırlanan Hakan Kurtaş duygularını şöyle ifade etti; 

“Hiç duymadığınız fısıltılar, dünyanın çıkarabileceği ses, hep birlikte katıldığımız bir çekiliş ya da hayatımızın son 30 saniyesi.  Hepsi içinde bu oyunun, hepsi içimizde. Tek kişilik görünse de her kişilik bir oyun. Suya yazı yazmak hiç bu kadar güzel olmamıştı benim için. yorumlarında bulundu.

Sizin çocukluğunuz ne zaman bitti?
Will Eno'nun yazdığı, Hira Tekindor tarafından çevrilen ve İbrahim Çiçek tarafından yönetilen, 2005 Pulitzer Ödülleri Drama Finalisti olan "Ben Çoktan Gidersiniz Sanmıştım.” Thom Pain "oyunu; dün, çocukluk, bugün, gösterinin doğası ve doğanın gösterisi, erkeğin, kadının kalbi, tabiat, korku, nefret üzerine. Bazı günlerin nasıl geçebileceğinin, gerçek hayatın, insanla hayvan arasındaki yakın ilişkinin örneği.
 
Ekim ayında İstanbul’da Zorlu PSM, Alan Kadıköy ve DasDas sahnesinde gösterimde olacak oyun, yıl boyunca yurt içi ve yurtdışı turne programı ile de tiyatroseverler ile buluşacak! Bu etkileyici performansın biletleri satışta!


 
Yazan: Will Eno
Çeviren: Hira Tekindor
Yöneten: İbrahim Çiçek
Oynayan: Hakan Kurtaş
Yapımcı: iDPRO Ayşe Barım
Uygulayıcı Yapımcı: Omnia Yapım
Kostüm Tasarım: Nilüfer Gürbüz
Yönetmen Yardımcısı: Sanem Adar
Yapım Koordinatörü: Başak Saygılı
Reji Asistanı: Ada Bıkım-Bilgi Aydoğmuş-Ayşe Özce Çınar
Fotoğraf: Jiyan Kızılboğa
Afiş Tasarımı: Berkcan Okar
Afiş Fotoğrafı: Jiyan KızılboğaBİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER