Ömer: Sezon açılışı

Ömer: Sezon açılışı
Ekran macerasına ikinci sezonuyla dün akşam kaldığı yerden devam eden Ömer dizisinden daha önce birçok kez size bahsetmiştim. Başrolleri paylaşan Selahattin Paşalı ve Gökçe Bahadır’ın hem uyumlarıyla hem de oyunculuk anlamında izleyiciye görsel şölen yaşattığını da yazmıştım. Açıkçası bu fikrim bir kez daha doğruluğunu dün akşam kanıtladı bana çünkü o son sahne dizinin özeti ve en harika sahnesiydi. Her ne kadar eksiklikleri olsa da… O konuya girmeden önce belirtmeliyim ki Gökçe Bahadır ve Selahattin Paşalı dizi tarihinde eşine az rastlanır bir uyuma sahip olup bu sebeple ekibe bir izleyici olarak bu ikiliyi bir araya getirdikleri için bir kez daha teşekkürü borç bilirim.

Dizinin başına gelen güzel şeylerden biri de şüphesiz Cem Karcı rejisiyle ekranlara gelmesi. O kırmızı ışık detayını birçok izleyici gibi benim de sevdiğimi söylemeliyim. Yine diğer oyuncu kadrosunun başarısından da bahsetmeden olmaz. Önceki bölümlerde etkili bir performans sergileyen Tahir rolüne hayat veren Onur Bilge yeni sezonda da görülüyor ki isminden çokça bahsedilen bir oyuncu olacak gibi duruyor.

Gelelim sezonun ilk bölümüne… Beklendiği ve haberleri geldiği üzere yeni karakterler eklenmiş. Ben şahsen hiçbirini benimseyemedim ama daha ilk bölüm olduğu için de kestirip atmamak hikâyeye nasıl hizmet edeceklerini görmek gerekir diye de düşünüyorum. O yüzden onlardan çok ayrıntılı bahsetmeyeceğim.

Hayal kırıklığına uğradığım noktalardan biri Gamze’nin gidişinin etkileriydi. Ademoğlu ailesinin yas tutmasını beklemiyordum pek tabi ama kendi ailesi de sanki hiçbir şey olmamış gibi davranması açıkçası ilginçti. Sonuçta bu kadın zorla götürüldü. Ömer de hayal kırıklığına uğrattı. Kendi iç dünyasında kaybolmuş, acı çeken bir Ömer gördük ama hep Gamze’ye onu koruyacağını söyleyen Ömer, mücadele vermek yerine pes etmiş gibiydi. Eğer Gamze kendi hür iradesiyle gitmiş olsaydı Ömer’in bu halini anlayabilirdim ama dediğim gibi kadın deyim yerindeyse kaçırıldı ve Ömer onu aramak, kocası olarak yetkililerle irtibata geçmek vb. yerine kendi dünyasında kayboluyordu. Belli ki babaannesi yüzünden o an gidememiş Gamze’yi kurtarmaya ama sonrasında yapacağı birçok iş olduğunu düşünüyorum. Yani sadece telefonla aramak ve ulaşamayınca depresyona girmek çözüm değil fikrimce. Gerçi kızsam da onun için de üzülmedim değil. Neyse ki izlemekten büyük keyif aldığım Muharrem Türkseven’in hayat verdiği Sadık var da yanında çok destek oluyor ona.

Nisa ve ailesi ise yeni bir sayfa açmış kendine. Nisa’nın aile baskısından çocuklarını ve kendini korumak için boşanamamasını anlarım ama Hakan ile olan iletişimindeki boş vermişlik şaşırtıcı. Kendisine insanın anne babasının yapmadığı iyilikleri yapan Gamze’ye tutumu sertken onu ve beş çocuğunu bırakıp kaçan, aç bırakan ve aldatan kocasıyla ilişkisi sanki bir o kadar tepki anlamında yetersiz gibi.

Emine ve Yaman ise kendilerine yeni bir sayfa açmak için beklerken Engin’in dahil olmasıyla sanırım hikâye farklı bir boyuta evrilecek gibi duruyor.  Şükran ise bu dizinin tadı tuzu. Gamze Karaduman harikalar yaratıyor bu karakterle bence.

Son sahneye gelecek olursam… Eğer bir sonraki bölüm öncesini göreceksek anlaşılır ama görmeyeceksek ilk karşılaşma için yetersiz kalmış fikrimce. Yine de Ömer ve Gamze’yi bir arada görmek çok iyi geldi izleyiciye. Açıkçası Gamze dönene kadar ki süreçte biraz sıkıldım bölümü izlerken. İlk bölüme paralelliğin yazıldığı o kısacık sahnede Selahattin Paşalı ve Gökçe Bahadır uyumunun büyüsüne bir kez daha kapıldım.

Endişe duyduğum bir diğer şey ise Gamze karakterinin diziye hayat veren Ömer karakterine oranla başından beri çok özenli yazılmadığı için bir kez daha bu gitme mevzusunda aynı şeyin yaşanma ihtimali. Evet Gamze’yi çok seviyoruz ama bence senaryoda çok net ifade edilmiyor Gamze’nin yaşadıkları. Geçiştiriliyor. O sebeple yokluğunun net ifade edilmesi gerektiğini kanaatindeyim. Ne hissediyor, nedenleri ne bunları daha ayrıntılı izlemek isterim bir izleyici olarak şahsen. Eminim ki Gökçe Bahadır böyle sahneler yazıldığında muhteşem bir şekilde hayat vermeye devam edecektir karaktere.

Sonuç olarak ikinci sezonun ilk bölümünü Gamze gelene kadar çok etkili bulmasam da son sahneyle kalbimi çalan bir bölüm olduğunu söylemeliyim. Geçen sezon büyük başarı elde eden dizinin bu sezon da başarısını devam ettirmesi dileğiyle diyerekten yazıma burada son veriyorum. Sevgiyle kalın…
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER