MedCezir devam edecek mi?

MedCezir devam edecek mi?
Ay Yapım'ın, Amerikan dizisi The O.C'den Star Tv için uyarladığı, yönetmenliğini Ali Bilgin'in yaptığı, Ece Yörenç'in kaleme aldığı, başrollerinde Serenay Sarıkaya ve Çağatay Ulusoy'un rol aldığı gençlik draması MedCezir tam iki sezondur ekran hayatımıza renk katıyor. Dizi reyting listesinde zaman zaman düşük performans gösterse de SosyalTV'nin daima göz bebeği oldu ve "En Çok Konuşulanlar" listesinden neredeyse hiç çıkmadı. Hatta son zamanlarda konuşulma rekorlarına da imza attı.

MedCezir, çalkantılı giden izlenme oranlarına rağmen reklam verenin Altın Çocuğu oldu ve hemen her bölümünde ürün yerleştirmesi aldı. Karakterlerin yediği içtiği, kılığı kıyafeti, saçı başı, aksesuarları hızla moda olurken Mira ve Yaman aşkı da Yamira sembolüyle ikonik boyutlara ulaştı. Bu sezonun ortasından beri en az bölüm hikayeleri ve karakterlerin gidişatı kadar popüler olarak konuşulan ve cevap aranan soru ise "MedCezir devam edecek mi" oldu.

Dizinin hayran kitlesi üçüncü sezonun olmasını istiyor. Hemen her gün Twitter üzerinden yeni bir hashtag kampanyası başlatıyor ve dizinin oyuncularını, teknik ekibini ve yazarını mention yağmuruna tutuyor. 2015 Televizyon Sezonu'nun sonuna gelirken merakla beklenen bu sorunun gerçek cevabını öğrenmeye birkaç hafta kaldı. Alışkanlıklara göre sezon dizileri Haziran ayının ikinci haftası gibi final yaparlar. Aldığımız duyumlara göre MedCezir 77. bölümde bu sezonu bitirecek.

Ancak dizi final mi yapacak yoksa devam mı edecek? MedCezir reyting listesinde her ne kadar ortalama bir başarı gösterse de dizi işi bir matematik ise projenin reklam gelirine bakıldığında kâr hanesinin kabarık olduğu da ortada. Yurt dışı satışı konusunda ipler format sahibinde olsa da dizi yayındayken zarar etmesi pek mümkün görünmüyor. Aslında ticareten bakıldığında MedCezir üçüncü sezonu rahatlıkla çıkarabilir gibi görünüyor.

Kişisel olarak bu sorunun cevabını bulmak için yıl içinde yapılan bazı röportajların, söyleşilerin satır aralarına; sezon içinde hikayenin gidişatına, son haftalarda aldığı virajlara daha da önemlisi kanalın 2016 sezonu için ısmarladığını duyduğum büyük dizilerin detaylarına baktığımda, bulduğum cevap şudur: MedCezir, 77. bölümle ekran yolculuğunu noktalayacak ve final yapacak.

Her güzel şeyin bir sonu olmalı.. MedCezir üçüncü sezona yürüse de yürümese de kişisel hafızamızda yerini almış ve unutulmazlar listesine pek çok durum ve karakterle adını yazmıştır.
Böyle işte..
R.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER