Ömer: Farklıklar ve Aşk…

Ömer: Farklıklar ve Aşk…
Ömer dizisi son zamanların ilgiyle takip edilen yapımlarından.  Gerek yönetmenlik gerek senaryo açısından oldukça güçlü olan yapımın oyunculuklarıyla da adından oldukça söz ettirdiğini söyleyebiliriz. Bütün oyuncular muhteşem bir performans sergiliyor ancak kaç bölümdür nice kusursuz performansa imza atan Gökçe Bahadır’a ayrı bir parantez açmak istiyorum. Hele geçen bölüm nişanda kapı önünde Reşat ile yüzleştiği bir sahne var ki o kadar doğal ve bir o kadar duygulu oynanmış ki Gamze’nin tüm hissettiği acıyı bir izleyici olarak ben de hissettim doğrusu.

Esas konuya geçmeden önce diziyle ilgili daha önce yayınlanan yazımda da belirttiğim üzere bir kez daha vurgulamam gereken bir konu var ki o da Selahattin Paşalı ve Gökçe Bahadır arasındaki uyum. Uzun zamandır ekranlarda görmeye hasret kaldığımız bu muhteşem uyum her hafta arşa çıkarken, sevgili Cem Karcı’nın rejisiyle muhteşem ötesi sahneler izliyoruz biz izleyiciler olarak. Sonuç olarak emeği geçen herkese teşekkür etmek isterim bu satırlar aracılığıyla.

İzleyicilerin yoğun ilgi gösterdiği dizinin esas çifti Ömer ve Gamze ise bugün bahsetmek istediğim ana konunun iki kahramanı. Onlar farklılıkları olan iki aşık… Dizinin ele aldığı çerçeveden bu farklılıklardan bahsedecek olursak: Ömer daha önce hiç evlenmemişken Gamze daha önce bir evlilik yaşamış ve bir oğlu var. Aralarında 6-7 maksimum 10 yaş var anladığımız kadarıyla… Yine yaşam tarzları farklı. Peki ama bu aralarındaki aşka engel mi? Bence hayır. Başkaları olsa belki engel olabilir ama Ömer ve Gamze için değil. Çünkü dizide bize anlatılan Ömer ve Gamze karakterleri empati yapabilen, karşısındaki kişileri dinlemeyi ve insanların düşünce ve duygularına saygı duymayı bilen, bencil değil aksine kendilerini ikinci plana atabilen, güçlü ve olgun karakterler. Hal böyle olunca bu iki insanın bir araya gelmesine ne engel olabilir ki? Farklılıklar mı? Hiç sanmıyorum. Onlar birbirlerini olduğu gibi kabul eden ve birbirine saygı duyan iki yetişkin. Böyle bir durumda aşk olduğu sürece aralarında, kalpleri bu kadar güçlü birbirleri için atıyorken onlara engel olmak asıl büyük kötülük bence.

Sonuç olarak Gamze ve Ömer için farklılıklar engel değil fikrimce. Bu güzel çifti uzun bir süre izleyebilmek ise yegane temennim. Bir izleyici olarak Ömer ve Gamze aşkının her evresini görmek bir diğer büyük arzum. Zira Gamze’ye karşı önyargılı olan herkesin bu hatasını anlayıp, gerçek bir aile olmalarını gerçekten isterim.  Bu hikayenin mutlu sonla bitmesi güzel olur diye düşünmekteyim. Dizinin bir uyarlama olduğunu bilsem de ve ne yazık ki orijinalini izleme fırsatı bulamadığımdan sonunun nasıl tamamlandığını bilmiyor olsam da dilerim bizim ekranlarımızdaki versiyonu mutlu sonla biter. Zira Gamze ve Ömer karakterlerinin çoktan bunu hak ettiğini düşünmekteyim.

Son olarak diziye dair emeği geçen herkese bir kez daha teşekkür etmeliyim. Zira çok kaliteli bir yapım ortaya çıkmış. Bu sebeple dizinin uzun soluklu olmasını dileyerek burada yazımı sonlandırıyorum. Sevgiyle kalın. 
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER