Avatar: The Way of Water'ın gişe hasılatı 2 milyar doları da geçti

Avatar: The Way of Water'ın gişe hasılatı 2 milyar doları da geçti
Avatar gişede emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor. 16 Aralık'ta vizyona giren devam filmi Avatar: The Way of Water'ın hasılatı yaklaşık 5 hafta içerisinde 2 milyar doları aştı.

Yönetmen koltuğunda James Cameron'ın oturduğu film, tarihte bu sınırı geçen 6. film oldu. Diğer filmler ise Avatar, Titanic, Avengers: Infinity War, Avengers: Endgame ve Star Wars: The Force olmuştu. Ayrıca Cameron, tarihte üç filmi de 2 milyar dolar sınırını geçen ilk yönetmen olarak dikkat çekiyor.

2.02 milyar dolara ulaşan Avatar: The Way of Water, 28 milyon $ daha kazandığında Infinity War'ı geride bırakarak 5. sıraya yükselecek. Filmin gişe hasılatının 598 milyon $'ı ABD'den, kalanı diğer ülkelerden geliyor. "Avatar: Suyun Yolu" adıyla vizyonda olan film, Türkiye'de Box Office Türkiye'nin verilerine göre 5 haftada 2.104.424 kişi tarafından izlenerek 143.549.841 TL hasılat elde etti. 2009'da ilk kez vizyona giren ve yıllar içerisinde birkaç kez daha vizyonda izleyiciyle buluşan ilk filmin gişe hasılatı ise 2,922,917,914 $.

James Cameron, Rick Jaffa, Amanda Silver, Josh Friedman ve Shane Salerno’nun senaryosunu kaleme aldığı Avatar: The Way of Water'da Sam Worthington, Zoe Saldaña, Sigourney Weaver, Stephen Lang ve Kate Winslet gibi yıldız isimler yer alıyor.

 

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER