Gönül Dağı: İki büyük nimetim var

Gönül Dağı: İki büyük nimetim var
“İki büyük nimetim var; biri anam biri yârim.” demiş Neşet Ertaş. Taner de tıpkı bu türküdeki gibi hep iki cephe arasında koşturdu durdu. Taner’in annesi ve Dilek arasında verdiği mücadele hiç bitmedi. Dilek öldü ama bu mücadele hep devam etti. Taner bu bölümde yine annesinin ve karısının arasında kaldı. Annesinden hiç duymak istemeyeceği kötü bir haber aldı. Amcaoğulları bir yandan hayallerine tutunmaya çalışırken bir yandan da hayatın gerçekleriyle yüzleşti. Bu gerçekler amcaoğullarının en çetin sınavlarıydı.
 
Amcaoğulları, VTR Havacılık ve İnovasyon’u eski hareketli günlerine döndürmek için uğraşmaya başladılar. Akıllarına kasaba halkının en çok işine yarayacak, en çok talep alacak, en çok ihtiyacı olacak şeyi yapmak geldi. Bunun için bir ARGE çalışması yaptılar ve tüm kasaba halkına en çok ihtiyaçları olan şeyi sordular. Aradıklarını bir kasabalı sayesinde buldular. Seyyar ve temiz bir tuvalet yapmak en iyi fikirdi. Bu tuvalete Veysel’in bile ihtiyacı vardı. Taner ne yaptı ne etti tek gecede yemedi içmedi tuvaleti icat etti ve düzenini ve tesisatını kurdu. Bu tuvaleti halka tanıttılar. Seyfettin tanıtım amaçlı kurulan tuvaletin mevzuata aykırı olduğunu söylese de çok fazla sipariş aldılar.
 
Muammer ve Hüseyin’in Döndü’yle kaçma kovalamaca oynaması ve defineden buldukları altınları saklamaya çalışması güldürdü. Kenan Muammer’e Veysel’le arasını düzeltmesi için yardımcı olacağına söz vermişti. İlk hamlesini yaptı. Muammer’i psikoloğa götürdü. İlk psikolog ve Muammer buluşması olumsuz sonuçlandı. Aklında altınlar olan Muammer 1 dakika sonra görüşmeyi sonlandırdı. İkinci buluşmada ise Hüseyin ve Muammer psikoloğa birlikte gittiler. Duygu boşalması yaşayan Hüseyin ve Muammer izleyicileri güldürdü. Üçüncü görüşmede ise esas terapi başlamış oldu. Muammer üçüncü görüşmede psikoloğa her şeyi yavaş yavaş anlatmaya başladı. Muammer bu psikoloğa gitmeye devam edecek gibi görünüyor.
 
Rıfat ve Mihriban cephesindeyse işler hala karışık. Rıfat ve Mihriban’ın kasabalıdan alacaklarını istediklerini öğrenen Hacer kıyameti kopardı. Rıfat ve Mihriban’ı yine rahatsız ve huzursuz etti. RıfMih’ın asla ayrılmadığını gören Hacer, bunu sindiremeyip Rıfat ve Mihriban’ın dağdaki kulübelerini dağıttı ve mahvetti. Bunu gören Hacer gözyaşlarına hâkim olamadı. Henüz yeni sünnet olmuş Garip’se Keriman ve Selami’yi korkutmaya devam ediyor. Önce sünnetten kaçarak Selami ve Keriman’ı korkutan Garip şimdi de hastalanarak ailesini üzdü.
 
Asuman ve Ramazan’ı evli ve mutlu olarak izlemek hepimizi mutlu ediyor. Bu ne yazık ki bölünecek gibi görünüyor. Asuman memurluğu bırakınca evin geliri haliyle düştü. Buna gönlü razı olmayan Münir başkan damadı Ramazan’ a bir emlakçıda iş buldu. Emlakçının ne kadar düzenbaz ve sahtekâr olduğunu gören Ramazan emlakçıya daha fala dayanamadı ve istifa etti. Daha doğrusu hep doğrucu olduğu için kovuldu. Münir başkan bunun üzerine başka bir iş buldu Ramazan’a. Bir nalburda iş ayarladı. Ramazan yardıma ihtiyacı olan bir kasabalıyı hastaneye yetiştirdiği için o işe de geç kaldı. Durum böyle olunca o işten de kovuldu. Bunu öğrenen Asuman çok üzüldü. Çok kızdı Ramazan’a. Tartışma esnasında babasından iş için bir daha nasıl ricada bulunacağını söyleyerek sitem etti. Ramazan bunu öğrenince utandı, çok sinirlendi ve kapıyı çarpıp çıktı.
 
Ciritçi Abdullah aklındaki sırla yaşamaya çalışıyor. Bu sırrı artık taşıyamadığını anlayan Ciritçi Abdullah Selma’nın annesine gitti. Tekrar Divane’nin Selma’nın babası olduğunu Selma’ya söylemek istediğini belirtti. Selma’nın annesi haliyle karşı çıktı yine. Sırrıyla mücadele edemeyen Abdullah dede bunu bir yük olarak görmeye başladı. Vurdu kendini bozkır yollarına ve Gönül Dağı’na. Divane’yle konuştu ve inanılmaz bir şey öğrendi. Meğerse Divane Selma’nın kızı olduğunu hissetmiş. Selma öğretmen bu bölümde kaybolan ve asileşen Erkan’ı da buldu. Erkan Zahide ve Sefer’i çok üzmeye başladı. Büyük bir psikolojik eşikten geçen Erkan okuldan da bir yanlış anlaşılma sebebiyle disiplin cezası almak üzere.
 
Zahide Halime’nin hasta olduğunu öğrenince yıkıldı. Annesinin Taner’i neden evlendirmek istediğini sonradan anladı. Halime anne Taner’in evlenmesi için ikna etsin diye Zahide’yle konuştu. Zahide Taner’le yeniden evlilik konusunda konuşunca bunun çok zor olduğunu bir kere daha anladı. Taner Dilek’e kavuşunca kalbinde sadece o olduğunu görmesini istediğini söyledi. Halime tekrar baskı yapınca Taner ve Halime kavga etti. Halime Ali’ye bakmakta zorlandığını söyleyince Taner annesine yük olduğunu düşünüp evi terk etti. Ali’yle beraber Gülsüm öğretmene gitti. Gülsüm öğretmen başta Halime’ye Taner’i evlendirmek istediği için kızdı ama sonra gerçeği öğrenince Taner’in her şeyi öğrenmesi için ısrarcı oldu. Gülsüm öğretmen sayesinde Taner annesinin gerçeğini öğrendi. Doğal olarak annesinin çok hasta olması Taner’i çok üzdü. Taner işte bu nokta da tam da türküdeki gibi iki büyük nimeti arasında kaldı. Annesi ve Dilek arasında. Bakalım Taner ömrümün dileği dediği Dilek’i geride bırakıp yeniden evlenecek mi? İzleyiciler ikiye ayrılmış durumda. Kimi izleyiciler Taner’in Dilek’e olan bağı dizi boyunca devam etsin istersen kimi izleyiciler de Selma ve Taner olsun istiyor. 3. Sezonuna rağmen rekorlar kırmaya ve 11 küsür reyting almaya devam eden dizi takdir topluyor.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER