Seversin: Lütfun da başım üstüne kahrın da

Seversin: Lütfun da başım üstüne kahrın da
İnsan kırıldığı yerden tekrar başlayabilir mi? En çok üzen en yakınlarımız mıdır hep? En büyük darbe en sevdiğimizden gelecekse nasıl güveneceğiz insanlara? Cennet ile cehennem arasındayken cehenneme çeken aynı odada uyuduğumuz kişi olabilir mi? Seversin 10. bölümde Asya işte böyle bir sınavdan geçti. Selin’in oyununa gelen Nazlı, Asya’yı hayatının en büyük sınavına soktu.
 
Bölüm Hakan’ın Tolga’yı dizginlemeye çalışmasıyla başladı. Tolga’nın Asya’ya âşık olması sıkı dostların hiç işine gelmedi. Gençliklerinde büyük acılar yaşayan Tolga ve Hakan edindikleri prensip gereği kimseye âşık olmamaya yemin etmişlerdi. İş planladıkları gibi olmadı. Aşk üzer, aşk acıtır, aşk yorar, aşk yaralar… Sahi böyle mi? Aşkın üzeceği prensibi Hakan ve Tolga’yı şimdiye kadar hep durdurdu. Peki şimdi ne olacak? Tolga aşkın üzeceğini bile bile Asya’ya kapılarını açacak mı? Bana kalırsa ister istemez kendini Asya’nın hayatında bulan Tolga Tuna fark etmeden Asya’ya âşık olmaya ve aşık kalmaya devam edecek.  Ne demiş güzel şarkı? Fark etmeden senin olmuşum.
 
Bahri Bey Aşk Girdabı setinde krizler yaşamaya devam ediyor. Aşk Girdabı dizisinin senaristi Sefa Bey diziyi yazmayı bıraktı. Durum böyle olunca iş durma noktasına geldi. Stok bölüm olmadığı için bir sonraki hafta bölüm yayınlanamayacaktı. Sette kırmızı alarm duyulmaya başladı. Tolga’nın bir röportajında söyledikleri yüzünden Sefa’nın yazmayı bıraktığı düşünüldüğü için işi toparlamak Tolga Tuna ve Asya Çelikbaş’a kaldı. Astol ve Sefa önce Selçuk’un mekânında bir şeyler içti. Pastalı kutlama ve arkadaşça yaklaşma hiçbir işe yaramadı. Sefa diziye dönmeyi kabul etmedi. Ondan sonra ev sıcaklığında bir yaklaşım için Şerife ve dolmalarına, böreklerine başvuruldu. Tolga ve Asya Şerife’nin yemekleriyle Sefa’nın evine gittiler. Bu da işe yaramadı. Sefa diziye dönmeyi yine kabul etmedi. Meğer Sefa’nın aşk acısı varmış. Evde bunu öğrendiler. Birkaç hafta önce ayrıldığı sevdiği kadın yüzünden aşka küsmüş ve aşkı yazmayı bırakmış bir adamın derdine derman olmak zorunda kaldılar. Selçuk’un mekânında yenen son bir yemekle Sefa ve sevgilisi barıştırıldı. Tolga ve Asya bir krizi daha çözüp Sefa’nın diziye dönmesini sağladılar.
 
Tolga aşk acısının kocaman bir adamı ne hale getirdiğini gördü. Sefa’nın durumundan gözü korkan Tolga aşka karşı iyice duvar ördü. Asya’ya uzun uzun bakmaya çekindi. Her baktığında içi yandı. Her sarıldığında aklı karıştı. “Sen daha önce de bu kadar güzel miydin?” .Tolga Asya’nın güzelliğini yeni mi fark etti sizce? Tabii ki hayır. Zaten biliyordu ama Asya’nın güzelliği Tolga’nın gözünde katlandı. Âşık olan sevdiğine bir başka bakar. Bir başka güzel görür. Mecnun ve Leyla hikayesi…Yangın düşmüş kor kor. Yanmış gönlüm yer yer. Emircan İğrek’in Kor şarkısı dizimize ve sahnemize pek yakıştı. Çok ta uydu. Tolga’nın gönlü kor kor yandı. O yüzden Asya’nın dediği gibi gerçek aşkın öyle sınava falan ihtiyacı yok.
 
Dizimizin muhteşem çifti Kadir ve Nesrin sosyal medyada oldukça büyük bir kitle oluşturmaya başladı. İzleyici genel olarak Nesrin ve Kadir’i sevdi. Kadir hala Nesrin’e düzgün bir şoför bulamadı. Mükemmeliyetçi olan Kadir her şeyin en doğrusu olsun istiyor. Kendisi çok başarılı olduğu için Nesrin’e bulacağı şoförün de kendisi kadar başarılı olmasını istiyor. Durum böyle olunca gerek kilodan, gerek tecrübeden, gerek te İstanbul’u bilmediği için adayları tek tek eledi. İş yine Kadir’e kaldı. Nesrin’i akşam eve bırakan Kadir hiç beklemediği bir teklifle karşılaştı. Nesrin Kadir’e kahve teklif etti fakat Kadir kabul etmedi. Nesrin bunun üzerine büyük trip atmaya başladı. Ne kadar soğuk davranırsa davransın içten içe işe Kadir’in devam etmesini istediği çok belli. Nesrin hala istemsizce “Aşkım!” demeye devam ediyor. Kadir de artık yadırgamıyor. Nesrin daha çok “Aşkım!” diyecek Kadir’e ama bu sefer refleksten değil gerçek aşktan diyecek. Keşke Kadir de Nesrin’e şaka yapmak amacıyla “Aşkım!” dese. Çok güleriz gibi…
 
Selin, Nazlı’yı kişisel asistanı olarak işe aldı. Nazlı’nın Selçuk’a ilgisini fark edince hem bu durumu hem de Nazlı’yı kullanmak için onu en yakınına çekti. Asya bunu öğrenince ablasına o kadına güvenmediğini söyledi. Nazlı buna çok bozuldu. Asya haklı çıktı. Selin, Nazlı’ya önce ona ayarlayacağı reklam filmine Asya’yı istediklerini söyleyerek, sonra da Selçuk’un Asya’yı sevdiğini söyleyerek dolduruşa getirdi. Gaza gelen Nazlı magazin programına çıkıp kardeşi Asya’nın her şeyini çaldığını söyledi. Hem ekip hem Asya hem de aile bu durum karşısında ne yapacağını bilemedi. Fragmandan gördüğümüz kadarıyla Tolga sonuna kadar Asya’ya destek olacak. Nazlı üste çıkmaya devam edecek. Ailesi muhtemel Nazlı’ya tepki gösterecek. Bahri Bey ise Asya’dan açıklama yapmasını isteyecek. Asya ablasını korumak için bu açıklamayı yapmayıp diziden ayrılmak isteyecek. Yani kısacası işler epey karışacak. 

Haftaya görüşmek üzere.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER