Three Thousand Years of Longing, Cannes Film Festivali'nde!

Three Thousand Years of Longing, Cannes Film Festivali'nde!
Mad Max: Fury Road'dan yedi yıl sonra yönetmenliğe dönen George Miller'ın yeni filmi Three Thousand Years of Longing, Cannes Film Festivali'nde!

İngiliz yazar A. S. Byatt'ın 1994 tarihli “The Djinn in the Nightingale's Eye” adlı kısa öyküsünden uyarlanan filmde Tilda Swinton, bir kavanoza hapsedilmiş bir Djinn (Idris Elba) ile karşılaşan parlak bilgin Alithea rolünde. Hikayesinin bir kısmı İstanbul'da geçen filmde Ece Yüksel, Burcu Gölgedar, Oğulcan Arman Uslu, Zerrin Tekindor ve Erdil Yaşaroğlu da rol alıyor.

İstanbul'da bir otel odasında uzun bir sohbet sırasında Djinn, Alithea'nın özgürlüğünü kazanmasına yardım etmesi halinde üç dileğini yerine getirmek için bir anlaşma yapar. Alithea'nın dilekleri, zamanda yirmi yıl atlamayla sonuçlanır ve bu sırada birbirleri için beklenmedik duygular gelişir.

Film geçtiğimiz akşam dünya prömiyerini Cannes'da yaptı ve ilk tanıtımı da geldi. Türk oyuncular da Elba, Swinton, Miller, senarist August Gore'la birlikte birlikte kırmızı halıdaydı. Filmi "Pahalı bir İstanbul tanıtımı" olarak tanımlayan sinema eleştirmeni Melikşah Altuntaş, halıdan ilk kareyi paylaştı.

Three Thousand Years of Longing, 31 Ağustos'ta ABD'de vizyona girecek. Türkiye'deki vizyon tarihi ise henüz belli değil.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER