Açlık Oyunları serisinin öncesini anlatacak yeni filmin başrolü belli oldu

Açlık Oyunları serisinin öncesini anlatacak yeni filmin başrolü belli oldu
Açlık Oyunları serisinin öncesini anlatacak yeni filmin başrolü belli oldu. Şu sıralar Billy the Kid dizisiyle ekranda olan Tom Blyth kadroya katıldı.

Başkan Snow'un gençliğini konu alacak film, Suzanne Collins imzalı "Kuşların ve Yılanların Şarkısı" adlı romandan uyarlanarak hazırlanıyor. 17 Haziran 2023'te vizyona girecek filmi Açlık Oyunu serisinin üç filmini yöneten Francis Lawrence yönetecek. Collins tretmanı, Oscar ödüllü senarist Michael Arndt (Little Miss Sunshine) ise senaryoyu kaleme aldı.

Kitabın arka kapağı:

Onuncu Açlık Oyunları'nı başlatacak hasat gününün sabahı. Başkent'te, on sekiz yaşındaki Coriolanus Snow akıl hocası olarak katılacağı Oyunlar'a hazırlanıyor. Başarılı olmak istiyor ve bunun için tek bir şansı var.

Bir zamanların görkemli Snow ailesi zor zamanlardan geçiyor ve ailenin kaderi, Coriolanus'un cazibesiyle, zekasıyla, hamleleriyle diğer akıl hocalarını gölgede bırakıp haracını Oyunlar'ın galibi yapmasına bağlı. Ama şans ondan yana değil. Coriolanus'a kötülerin en kötüsü 12. Mıntıka'nın kız haracına akıl hocalığı yapmak gibi onur kırıcı bir görev veriliyor. Artık kaderleri birbirine bağlı. Coriolanus'un yaptığı her seçim onları galibiyete ya da mağlubiyete, zafere ya da yenilgiye götürebilir. Arenanın içinde ölümüne bir dövüş sürüyor. Arenanın dışında ise, talihsiz haracına yakınlık duymaya başlayan Coriolanus kurallara uyma zorunluluğuyla, bedeli ne olursa olsun yaşama arzusu arasında kalıyor. 


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER