Yayın hayatına yeni başlayan Gain'de neler var?

Yayın hayatına yeni başlayan Gain'de neler var?
Gain Medya'nın yeni dijital platformu "Gain" 30 Aralık itibarıyla yayın hayatına başladı. Mobil üzerinden içerik yayını yapan platformun uygulaması App Store'da ve Google Play'de mevcut.

Kısa, yaratıcı, eğlenceli içeriklere sahip yeni nesil medya uygulaması olarak da tanıtılan Gain, açılışla birlikte güncel içerik, dizi, belgesel, müzik, haber, spor programı ve kısa film de dahil olmak üzere birçok kategoride pek çok projeyi izleyiciyle buluşturdu.

Peki, Gain'de neler var?

* Yılbaşı Programı

Gain’in yeni yıl programı yarın akşam 20:00’de Doğu Demirkol’un tek kişilik gösterisiyle başlayacak. Onu Teoman’ın yeni şarkılarını seslendireceği performansı ve Mirgün Cabas’la yapacağı özel röportaj takip edecek. 22:00'de Bartu Küçükçağlayan ve Melikşah Altuntaş’ın hazırladığı "Mücbir Yılbaşı Partisi" başlayacak.


*10 Bin Adım:

İki eski sevgilinin her gün birlikte 10 bin adım atmaya karar vermesiyle gelişen olayları anlatacak. Dizinin ilk 2 bölümü şimdiden yayınlandı. Bölümlerin süresi 11-12 dakika arasında değişiyor. Engin Günaydın ve Devin Özgün Çınar başrollerde. Devin Özgün Çınar, dizinin senaryosunu kaleme aldı.


* Terapist

Beş zanlı. Bir doktor. Gizemli bir cinayet. Kadroda Muhammet Uzuner, Murat Kılıç, Zeynep Çamcı, Çağdaş Onur Öztürk ve Dolunay Soysert de bulunuyor. Yönetmenliğini Zeynep Dadak üstlendi. Ocak ayı içerisinde yayınlanacak.


* L'Effondrement - The Collapse

Kasım 2019'da yayınlanan sekiz bölümlük Fransa yapımı bir mini dizi. Bu yıl Uluslararası Emmy Ödülleri'nde En İyi TV Filmi/Mini Dizi kategorisinde adaylık da kazanan dizi, iklim kriziyle beraber kıtlığın baş gösterdiği bir dünyada Fransa'da yaşayan insanların başından geçenleri anlatıyor.

* Beni Kendimden Koru

Tarsus’un namıdiğer CG motor ustası Kemal Usta ve etrafında şekillenmiş CG kültürü yıllardır büyüyerek devam ediyor. Şampiyon CG pilotu Umut ve yanında yetişmiş genç ve hırçın Emir, günün sonunda birbirlerine 'teker döndürüyor'.

* Benim Tuhaf Ailem

Martin ve Julie arkadaşlarının tavsiyesiyle çift terapisine gitmeyi kabul eder. Görmezden geldikleri birçok şey artık görünür olacaktır.

** Gain'deki içeriklerin arasında Vedat Milor ile En İyisi, Ahmet Mümtaz Taylan ile İstanbul Hesabı, Bir Şifa Bağımlısının İtirafları, Bir MFÖ Belgeseli: Ele Güne Karşı ve Oyunlar Holding de dikkat çekiyor.

* Vedat Milor ile En İyisi

Türkiye’nin ünlü gurmesi Vedat Milor, ünlü sosyal medya anketlerini Gain’de sürdürüyor. İlk bölümün zor sorusu: Kayseri pastırması mı? Kastamonu pastırması mı?
* Ahmet Mümtaz Taylan ile İstanbul Hesabı

Kısıtlı bütçeyle İstanbul’u dolu dolu yaşayıp, gezip, uygun bütçeyle lezzetli şeyler yiyip içmek mümkün mü?* Bir MFÖ Belgeseli: Ele Güne Karşı

Ele Güne Karşı, MFO'nün daha önce yayınlanmamış görüntüleri ve belgesel için çekilen özel röportajlarıyla Gain’de. Birlikteliklerinde 50 yıla yaklaşan MFÖ grubunun konser görüntülerinden hararetli tartışmalarına, duygusal anlarından kulis hâllerine pek çok farklı anına tanıklık edilecek. Belgeselin yönetmen koltuğunda Yunus Ozan Korkut oturuyor.


* Bir Şifa Bağımlısının İtirafları

Bir Şifa Bağımlısının İtirafları kitabının yazarı Ela Başak Atakan, şifa yolcuğunun tüm duraklarını Caner Özyurtlu'nun yönetmenliğinde yeniden arşınlıyor. Ocak'ta Gain'de.


* Oyunlar HoldingCan Bonomo, Can Temiz ve Can Sungur'un akla gelebilecek her türlü oyunu; el emeği kostüm ve amatör DIY objeler eşliğinde, konuklarıyla beraber oynayacağı Oyunlar Holding, Ocak’ta Gain’de.

** Kısa Filmler (Yerli):

Ablam
Elif Türkölmez’in ‘Anne Kız Harikasın’ kitabından uyarlanan yönetmenliğini Burcu Aykar’ın yaptığı bir kısa film.

Akide
Hayatta kalmanın bedeli, yaşamaya devam etmektir. Hakan Günday’ın ‘Az’ romanından uyarlanan, dünya çapındaki farklı festivallerde 10’a yakın ödülün sahibi olan Hande Türkel’in yönetmenliğini yaptığı kısa film.

Kutlama
Doğayı ve hayvanları seven 5 yaşındaki Leyla’nın evlerinin bahçesinde Kurban Bayramı’nda kesilmeyi bekleyen koyunu kurtarmak için bir fikri vardır. Elif Sözen’in yazıp yönettiği kısa film.

Kamyon
Kendisine emanet edilen kamyonla şehirler arası uzun bir yola koyulan Besin, motor arızası sebebiyle Anadolu’nun bağrında, ıssız bir yolda kalakalır. Besim’in yanmasından korktuğu kamyona tamirci bulma arayışı gitgide daha karmaşık bir hal alır.

Sevinç Vesaire
Zamandan muaf bir devlet dairesinde, sözlükçülerden oluşan bir grup Büyük Sözlük’ten sakıncalı ve gereksiz sözcükleri atmakla meşguller. Tabii bölüme yeni atanan daktilocunun bitmez tükenmez sorularına yanıt vermekten vakit bulabilirlerse… Nergis Öztürk, Onur Ünsal, İbrahim Selim, Caner Erdem kadroda.

** Son 24 saatteki dünya ve Türkiye gündemine de yer veren Gain'deki diğer içeriklerin arasında Şokopop'un özel videoları, Ve Hayatım Değişti - Mehmet Okur, Cep Hikayeleri, Silikon Valisi, Dertleşme, Tuz Biber, Sophia World, Hashtag, I Follow You, Ausstieg Rechts, Gerry’s Garden, Cocodrillo, Re-Entry ve çok daha fazlası da bulunuyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER