Sen Çal Kapımı: Aslolan aşktır

Sen Çal Kapımı: Aslolan aşktır
Evvel zaman içinde diye başlayan ve iki aşığın hikayesini anlatan masallarla büyüdük hepimiz, o aşk hikayelerindeki büyülü aşklarla renklendi dünyalarımız. Bize öğretilen kuralların ötesinde, daha bize ve ruhumuza ait başka bir hayat vardı; hissettiğimiz ama göremediğimiz ve biz o hayatla bağımızı aşk ile kurduk. Çünkü aslolan aşktır… Çoğumuz televizyonlarımızı aşk hikayesi izlemek için açıyoruz; günlük hayatın tekdüzeliği ve sıradanlığını renklendirmek ve yaşamın büyüsünü hissetmek için aşk hikayelerine sığınıyoruz. O duygu, ekranın öte yanında ne kadar çok hissedilirse; anlatılan aşk hikayesi o kadar gerçek oluyor bizim için. Ben dünkü bölümde, tüm karmaşa ve entrika içinde aşka inanan ve kendilerini aşka bırakan iki sevgili gördüm.
 
Eda birbirine aşık bir anne ve babanın çocuğu olarak aşkın farkındaydı ama Serkan için aşk bilmediği bir dildi. Bu bölüm gördük ki, artık Serkan için de hayatının önceliği Aşk. O artık hayata aşk yani Eda ile bağlı. Sevmek ve sevilmek var olmaktır aslında. Varlığını ve benliğini bulduğu bu aşktan yoksun bir Serkan için hayat, Kürk Mantolu Madonna kitabında belirtildiği gibi ‘Ancak kof bir ceviz tanesi gibi yuvarlanıp sürüklenmek olurdu’. Eda’nın ayrılacağını duyduğunda Serkan için bütün her şeyin önemini yitirmesi bu yüzden. Aşık Serkan eskisinden farklı olarak hayata ve çevresine daha fazla güveniyor, yani daha az korkuyor yaşamdan; bu sebeple de artık her şeyi kontrol etmeye çalışmıyor.
 
Bir insanı sevmekle başlar her şey, daha güzel bir yaşam ve hatta daha güzel bir biz. Serkan, sevgisiyle beraber daha iyi bir insan olma yolunda adım atarken, Eda’nın yaralarını sarmaya da başladı. Hepimizin hayatı aslında bizim kontrolümüz dışında oluşan tesadüflerin ürünüdür. Geçmişte bir kaza ile hayatları kesişen Bolat ve Yıldız ailesinin hayatları şimdi ise Aşk ile kesişti. Kaza kendi çıkarları ve hırsları için başka hayatları hiç önemsemeyen Aytekin Bolat yüzünden olurken, Aşk bu kazanın yaralarını saracak gibi gözüküyor, çünkü aşk iyileştirir. Ve Serkan, Eda’nn asansör fobisini yenmesine yardım ederek ilk adımı attı bile...BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER