Resident Evil serisinin yeni filminin kadrosu açıklandı

Resident Evil serisinin yeni filminin kadrosu açıklandı
Resident Evil serisinin yeni filminin kadrosu açıklandı.

Aynı isimli popüler video oyunlarından uyarlanan serinin orijin hikayesini anlatacak filmde Kaya Scodelario, Hannah John-Kamen, Robbie Amell, Tom Hopper, Avan Jogia ve Neal McDonough yer alacak. Constantin Film'in yapımını üstlendiği projeyi Johannes Roberts (47 Meters Down) yazdı ve yönetecek. Resident Evil'in 2021 içinde vizyonda olması hedefleniyor.

1998 yılında Raccoon City'denin Evil kasabasındaki vahim bir gece virüs salgınının başlamasına sebep olacak ve ülkenin kaderini sonsuza kadar değiştirecek. Ana seri bir şirketin geliştirdiği biyolojik silah nedeniyle başlayan zombi kıyametiyle ilgili hikayeyi sıfırlayarak başlayacak. Filmde Evil mitolojisindeki önemli pek çok karakter yer alacak.

Scoledario, Raccoon City'ye kardeşini ziyarete giden Claire Redfield'i; Amell ise bahsi geçen kardeş Chris Redfield'i oynayacak.

John-Kamen, polis kuvvetinden Jill Valentine'i; Hopper, bahsi geçen Umbrella Corporation şirketinin tehlikeli mutant araştırmasında çalışan Albert Wesker'i canlandıracak. Albert, insanlığın ihtiyacının kitle imhası olduğunu düşünen ama bu düşündüğünü saklayan bir adam.

Jogia, terör karşıtı federal ajan Leon Kennedy'ye; McDonough ise Umbrella Corporation'ın aksine çalışmaya başlayan ama varlığıyla insanlık için daha büyük bir tehdit arz eden virolog William Birkin'e hayat verecek.

Milla Jovovich'in başrolünde yer aldığı altı filmlik seri 2016'da tamamlandı ve gişede 1.2 milyar dolar hasılat elde eti.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER