Kısa Kısa: Penance & The Game of Keys

Kısa Kısa: Penance & The Game of Keys
Bu yazıda da son dönemin köşede kalmış denebilecek iki dizisinden bahsetmek istedim.

1) Penance

İngiltere’de yayın yapan Channel 5 kanalında ekrana geldi. Mart ayında yayınlanan sezon 3 bölümden oluşuyor. Gerilime ve psikolojik dramaya odaklanan bir mini dizi. Kadrosunda Nico Mirallegro, Tallulah Greive, Julie Graham, Neil Morrissey, Diona Doherty ve Wanda Ventham gibi isimler bulunuyor.

Evin oğlunu Avustralya’da yaşanan kazada kaybeden bir ailenin hayatı baştan aşağı değişir. Rosalie oğlunun kaybından en çok etkilenen kişi olurken kocası Luke’la olan ilişkisi de zedelenir. Kendini toparlamak için bir yas grubuna katılan Rosalie, burada ailesini kazada kaybetmiş Jed'le tanışır.

Jed’le iyi anlaştığını fark edince ailesiyle tanıştırır, hatta kızı Maddie ve Jed yakınlaşınca daha da aileye girer. Ama Jed'in sürekli etrafta olması aynı zamanda Rosalie'nin de aklını karıştırır. Bir yandan da Jed'in göründüğü gibi birisi olmadığından şüphelenmeye başlar.


Nico Mirallegro'yla My Mad Fat Diary dizisi sayesinde tanışmıştım. Sonrasında Rillington Place ve Upstairs Downstairs dizilerinde, The Pass filminde de izledim. Bu dizide yer aldığını fark edince, zaten 3 bölüm düşüncesiyle başlayıverdim. Oldukça basit, sabun köpüğü demiş olmayayım ama pembe dizi misali bir yapım. 

Gidişatı da az çok tahmin edilebilir bu arada, o yüzden beklentiyi fazla artırmadan izlenebilir. Jed ve Julie'nin kendi içindeki savaşı sayesinde takip etmesi de zevkliydi çünkü, bir şekilde akıyor. Orta kısmını daha çok sevdim. Oyunculuklar da böylesi bir dizi için yeterliydi bana kalırsa. Mini dizi olduğu için sona geldiğimizde derleyip toparlayıp tamamlıyorlar bu arada. 


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER