Kısa Kısa: Penance & The Game of Keys

2) The Game of Keys

Amazon Prime Video'nun Meksika merkezli dizilerinden. Orijinal ismi "El Juego de las Llaves". Bölümleri yarımşar saat, ilk sezonu 10 bölüm ve ikinci sezon onayını aldı bile. İlk sezonu Ağustos 2019'da yayınlanmıştı.

Marisa Quiroga’nın yaratıcısı olduğu dizinin kadrosu yerel isimler ağırlıklı. Maite Perroni (Dark Desire), Humberto Busto, Marimar Vegal, Sebastián Zurita, Horacio Pancheri, Fabiola Campomanes, Hugo Catalán ve Ela Velden gibi isimler bulunuyor.

The Game of Keys, yani Anahtarlar Oyunu dört çiftin etrafında ilerliyor: Adriana-Oscar, Barbara-Leo, Gaby-Valentin ve Sergio-Siena. Sergio ve Siena.

İlk üçü evli, diğeri sevgili; hatta ilk ikisinin çocukları da var. Ama evliler çeşitli sebeplerden dolayı artık ilişkide heyecanı kaybetmiş ve birbirine vakit ayıramaz hale gelmiş. İşte tam da bu dönemde Sergio, kız arkadaşı Siena'yla ülkeye dönüyor. Dört çift yemekte bir araya geldiğinde Siena, bir oyun fikrini ortaya atıyor. En basit haliyle eş değiştirme (swinger). 

Kadınlar, erkeklerin verdiği anahtarlar arasından gözü kapalı seçim yaptıktan sonra denk geldiği kişiyle birlikte olacak. Oyun dışı seksin ve aşkın yasak olduğu oyuna başta karşı çıksalar da elbette nihayetinde yola geliyorlar ve "oyun" başlıyor. İlişkiler yön değiştiriyor, kafalar karışıyor ve çiftler arasında farkında bile olmadıkları sorunlar kendini gösteriyor.

Not: Dizinin İngilizce altyazılı fragmanına buradan ulaşabilirsiniz.


The Game of Keys (El Juego de las Llaves) için denk gelmişken merak ettim söyleyebilirim. Arada bünyemin böyle (?) sabun köpüğü dizileri istediği de oluyor. Netflix'in bilmem hangi ülkeden çıkma dizileri zaten yetiyor, bir de üstüne Amazon falan derken ortalığın hepten karışmasına gerek yok aslında. Ama bu girdi bir şekilde araya.

Doğruya doğru, pembe dizilere yaraşır bir senaryosu ve oyunculukları var. Fazlasını beklemediğim, hatta tam olarak bunu istediğim için sorun olmadı. Saçma bulduğum kısımlar olduğu kadar eğlendiğim de oldu. Konusuna "oranla" fazla abartmadıkları düşüncesindeyim ama yine de 18+ bir dizi, tahmin edersiniz o kısmı. 

Bölümlerin yarım saat sürdüğü iyi oluyor, peş peşe rahat izlenebiliyor. Sezonun ilk iki bölümü için giriş, sonraki dört bölümü için gelişme ve son dört bölüm için de sonuca yakın bölümler denebilir. Olaylar birbirini izledikçe hızlanıyorlar ve sezonun ikinci yarısı daha doyurucu oluyor. Kendi adıma çiftler içinden Barbara-Leo'yu daha sevdiğimi, karakter olaraksa Adriana, Sergio ve Valentin'in ilgimi daha çok çektiğini söyleyebilirim. Oscar'da ise tam tersi oluverdi. Siena da hikayeyi devam ettirici ana etmendi.

Bu tarzda bir konuya ilgisi olanlar beklentiyi kesinlikle yükseltmeyerek bir deneyebilir.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER