Kısa Kısa: Love, Victor & Love Life

Kısa Kısa: Love, Victor & Love Life
Bu yazıda da son dönemde ekrana gelen iki diziden kısaca bahsedeyim istedim.

1) Love, Victor

2018 yapımı "Love, Simon" filminin ve filmin uyarlandığı Becky Albertalli romanı "Simon vs the Homosapien Agenda"nın dizi uyarlaması olarak ekrana geldi. 17 Haziran'da başlayan sezon 10 bölümden oluşuyor.

Michael Cimino‘nun başrolünü üstlendiği dizinin kadrosunda Ana Ortiz, James Martinez, Isabella Ferreira, Anthony Turpel, Bebe Wood, Rachel Naomi Hilson ve Sophia Bush yer alıyor. 

Dizinin hikayesi de film gibi Creekwood Lisesi'nde geçiyor. Ailesiyle Atlanta'ya taşınan Victor, yeni bir şehre ve okula alışmaya çalışan, evle ve kendi cinselliğiyle ilgili yaşadığı zorluklar olan bir genç. Okula başladıktan sonra Simon'ın hikayesini öğreniyor ve tavsiye almak için ona yazıyor. Böylece bir mesaj arkadaşlığı da başlıyor; Simon ve karakteri filmde oynayan Nick Robinson dış ses olarak dahil oluyorlar.

Victor'ın yanı sıra ailesinin ve yakın arkadaşlarının hayatında olup bitenler de ekrana geliyor.


Love, Simon beğenerek izlediğim filmlerden. Bir gencin cinselliğini keşfediş öyküsünü baştan yazmıyorlar elbette ama düzgün bir şekilde ele alıyorlar. Love, Victor da kendince ayak izlerini takip ediyor.

Aslında tanıtımlardan dolayı beklentim pek de yüksek değildi. Göründüğü ölçüde çerez değilmiş, ayarı tutmuş. Bölümlerin yarım saat kadar sürmesi de yardım ediyor. Ayrıca ben Robinson'ı sadece dış ses olarak bekliyordum, Simon'ın da karakter olarak dahil olması ve mesajlaşmaları aldığım zevi artırdı.

Sezon boyu olup bitenler tahmin edilesiydi. Az önce de dediğim gibi, alabileceği yollar ve kalıplar az çok belli. Yine de sıkmamayı başardılar. Filmde yan karakterlerin hikayesine pek de konuk olamıyoruz haliyle, dizi bu bakımdan daha zengin. Felix, Lake ve Mia'nın çaldığı süreden memnunum. Salazar Ailesi ve Benji de bonus oldu.

Karşılaştırma yapmak gerekirse tabii ki filmi seçerim, o ayrı. Ama dizi de düzgün bir alternatif.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER