Kısa Kısa: The Victim & The Secret She Keeps

Kısa Kısa: The Victim & The Secret She Keeps
Bu yazıda iki psikolojik gerilim/drama dizisini bir arada tanıtayım dedim.

1) The Victim

Nisan 2019’da BBC One’da başladı, sezonu 4 bölüm süren bir mini dizi. Başrollerini Kelly Macdonald, James Harkness ve John Hannah‘ın paylaştığı dizinin kadrosunda Karla Crome, Jamie Sive ve Isis Hainsworth de bulunuyor. İskoçya merkezli dramanın senaryosunu Rob Williams yazdı.

Oğlunu 14 yıl önce kaybeden ve hala yasını tutan Anna Dean, katilin dışarı çıktığını ve tanık koruma adı altında farklı bir isimle hayatını devam ettirdiğini öğrenir. Öfkesine hakim olamayan Anna, oğlunun katili olduğunu düşündüğü Craig Myers’ın adresini ve kimliğini internette yayar. Evli ve çocuklu bir adam olan Craig, bunun sonrasında kimliğini bilmediği kişiler tarafından fena dövülür ve itibarı yerle bir olur.

Craig, iftiraya uğradığını iddia ederek Anna’ya dava açar. The Victim'ın hikayesi Anna'nın yargılandığı davanın etrafında şekilleniyor ve iki ailenin değişen hayatı anlatılıyor. Craig reddetmeye devam ederken Anna da oğlunun katilinin asıl kimliğini aramaya devam ediyor.


The Victim, karantina döneminde araya karışan dizilerden birisi oldu, hepi topu 4 bölüm zaten. Çabuk bitiyor. Bu sayede konuyu gereksiz uzatıp insanı sıkmıyorlar da. Açılış ve kapanış kısmı benim daha çok hoşuma gitti. Finalinden de beklediğim kadarını aldım. Zaten bir ölçüde tahmin edebiliyorsunuz artık. Genel haliyle de düzgün bir yapım.

Diziyle olan belki de tek problemim Anna'nın yersiz özgüvene dayanan temelsiz konuşmalarının bazen yorması ve sinir bozması. Haklı ya da haksız olduğunu kesin bilmeden yaptığı hedef göstermeyi "yas tutan anne" unvanının perdelediğini düşünmüyorum. Gerçi dizinin soru işareti ve tartışma yarattığı bir açısı da zaten bu. O yüzden mahkemeyi perde arkasına atmadan yer vermeleri mantıklı olmuş. Diğer yandan İskoç aksanıyla ortalıkta olan Kelly Macdonald ve James Harkness karşılıklı gayet iyiler. Kast seçimini daha çok sevdim hatta. Myers'ın uğradığı saldırı sonrası mevzuya dahil olan polis Steven Grover’ı canlandıran John Hannah dizinin bonusu.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER