Kısa Kısa: The Outsider & Zerozerozero

2) Zerozerozero

İtalyan suç draması Gomorrah'ın arkasındaki Roberto Saviano'nun kitabından uyarlandı. Sky Atlantic, Canal+ ve online yayın platformu Amazon için hazırladığı bir dizi. Sezonu 6 bölümden oluşuyor.

Andrea Riseborough, Dane DeHaan, Gabriel Bryne ve Harold Torres'in başrolünde olduğu suç draması, Amerika’dan Avrupa’ya yapılan bir kokain sevkiyatını anlatıyor. Kokain ticaretinin kontrolü için mücadele eden Meksika kartelleri, Calabria mafyası, yozlaşmış açgözlü iş adamları dahil olmak üzere, birbirinden farklı ama aynı derecede şiddet içeren suçlar üzerinden, güç düşkünü sabıkalı grupların verdikleri savaşın hikayesi işleniyor.

Türkiye'deki yayıncı: BluTV 


Gabriel Bryne'ı ve Dane DeHaan'ı hem beğenirim hem de In Treatment (kesinlikle tavsiyedir) dizisinin ardından yeniden bir araya geldikleri için bu diziyi özellikle izlemek istedim. İzlediğime de memnunum.

Zerozerozero benim için izledikçe alıştığım ve sevdiğim dizilerden biri oldu. İkinci yarısından da haliyle daha fazla memnun kaldım. Finali de buna dahil. Hatta olan bitenlerden dolayı kalbim bile kırıldı ekstradan. Sezonu tamamladığında aşağı yukarı toparlamış oluyor hikayeyi. Durdukları yere bakarsak devamı gelirse izlerim, gelmezse de sorun değil. 

İki kardeşi canlandıran Andrea Riseborough ve Dane DeHaan canlandırdıkları karakterlerle özellikle beğendiğim, bağ kurabildiğim isimler oldu. Göreceli az görünen Gabriel Bryne bonus olarak kalıyor bu sezonda. Meksika ve İtalya tarafını da genel bakarsak fena idare etmediler. Ama cephe sayısı bir tık daha az olsaydı da olurmuş hani.

Dizinin hikayesi sezon boyunca pek çok ülkeye uğruyor, o nedenle hem karakter hem de dil bolluğu var. İspanyolca, İtalyanca, Fransızca, İngilizce derken bulduklarını yediriyorlar. Bu durumun izlerken dikkatimi dağıttığı olduğu, dolayısıyla bir saatlik bölümlerin uzun geldiğini de düşündüm ama sorun bir durum değil. Narcos olmamakla birlikte Zerozerozero da kendi çapında ilgiyi çekebilecek bir drama. 

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER