Kısa Kısa: The Outsider & Zerozerozero

Kısa Kısa: The Outsider & Zerozerozero
Kısa Kısa'ya yakın dönemde yayınlanan iki drama dizisiyle devam edeyim.

1) The Outsider

Stephen King'in 2018'de piyasaya çıkan romanı The Outsider'ın dizi uyarlaması olarak ekrana geldi. 12 Ocak'ta HBO'da başlayan sezon 10 bölüm sürdü.

11 yaşında bir çocuk vahşice öldürülmüştür. Olayın görüntülerinden oldukça etkilenen Ralph Anderson, katili bulmak üzere harekete geçer. Yaptığı araştırma onu öğretmenlik yapan Terry Maitland'e götürür. Ancak Terry, bir etkinlik nedeniyle şehir dışında olduğunu iddia eder, dahası bunu kanıtlar. Ralp, bir kişinin aynı anda iki yerde nasıl olabileceği sorusu üzerine soruşturmasını genişletmek durumunda kalır. Bu da onu ve ekibini beklemediği ve gerçekliğini sorguladığı olayların içine sürükler.

Bloodline dizisiyle Emmy kazanan Ben Mendelsohn'ın başrolünde yer aldığı dizinin kadrosunda Jason Bateman, Julianne Nicholson, Mare Winningham, Cynthia Erivo ve Marc Menchaca da yer alıyor. Bateman aynı zamanda ilk iki bölümün yönetmenliğini üstlendi.

Türkiye'dek Yayıncı: beIN SERIES SCI-FI / bein ConnectStephen King uyarlamalarını fırsat bulabildikçe izlemeye çalışıyorum. Vasat denebilecek The Mist'i bile bir şekilde bitirdiydim. Bunu da atlamamış oldum. HBO'nun elinden çıkmış olması da bonus oldu.

Dizinin genel bakarsak HBO ayarında bir drama olduğunu düşünüyorum. Ama sezonun 10 bölüm değil de hiç değilse 8 bölüm sürmesi daha doğru olurmuş. Baştan kaptırınca devamını getirmesi sıkıntı olmadı. Yine de bu, ilk iki bölümüyle yaptığı iddialı açılışın devamını getirebildiği anlamına da gelmiyor. Temposu da yavaş bir yapım. 

Konuyu nereye bağlayacaklarını bekleye bekleye bitirmiş oldum. Oyunculukları kaliteli, hatta en iyi tarafı olduğu söylenebilir. Olanı biteni kendilerince düzgün şekil toplayıp gidiyorlar. Kendimi rahatsız da hissetmiyorum zaten. Dolayısıyla mini dizi olarak kalmasına itiraz etmem. Hatta kalırsa iyi bile olur. Reytinglerinin HBO için güzel olduğu söylenebilir, dolayısıyla bir ihtimal dilerlerse devam ettirebilirler.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER