Kısa Kısa: Why Women Kill, Pearson & Pennyworth

Kısa Kısa: Why Women Kill, Pearson & Pennyworth
Kısa Kısa'ya son dönemde yayınlanmaya başlayan üç yeni diziyle devam edeyim dedim.

* Why Women Kill

Desperate Housewives ve Devious Maids dizileriyle bilinen Marc Cherry'nin hazırladığı bir dizi. CBS kanalının online yayın platformu CBS All Access'te ekrana geliyor ve 10 bölümlük ilk sezonuna devam ediyor.

Üç kadın, üç farklı zaman, üç farklı aldatılma. 

Why Women Kill'i bu şekilde özetlersek yanlış olmaz. Kadınların hepsi evliliklerindeki ihanetle yüzleşiyorlar ve farklı dönemlerde farklı rollere bürünmüş kadınların ihanete verdikleri tepkiler anlatılıyor. Kadınları öldürmeye iten nedenleri sorguluyor/sunuyor da denebilir. Tabii pembe diziye çalan ve komediyi de dahil eden bir uslupla. Kadrosunda Lucy Liu, Ginnifer Goodwin, Alexandra Daddario, Kirby Howell-Baptiste, Sam Jaeger, Jack Davenport, Reid Scott ve Leo Howard gibi isimler bulunuyor.

1963'te ev hanımı Beth Ann, kocasının bir garsonla ilişkisini olduğunu keşfedip duruma kendince el atıyor. 1984'te Simone Grove, üçüncü kocasının erkeklerden hoşlandığını keşfediyor. 2019'da ise açık evlilik yaşayan Taylor ve Eli'ın hayatına Taylor'ın kız arkadaşı Jade dahil oluyor, ilişkileri karışıyor.


** Why Women Kill, eğlencesiyle izleten bir dizi. Hatta ilk beş bölüm itibarıyla henüz kimin kimi öldüreceği üzerine düşünme gereği pek duymadım diyebilirim. Ayrıca bu yazıdaki diziler arasında halen en sevdiğim de. Ben gibi Desperate Housewives ve Devious Maids izleyenler içinse Marc Cherry'nin imzası oldukça belirgin. Kadroyu toparlarken iyi iş çıkarmışlar.

Üstelik kadınların kocalarını öldürmeleriyle sabit kalmayıp kadınlar neden öldürür üzerinden ihtimalleri artırmaları akıllıca olmuş. 1984 kısmından izlediğim kadarıyla daha memnunum. Lucy Liu'nun da katkısıyla daha rahat akıyor. 1963 ve 2019 da pek altında kalmıyor gerçi. Beth Ann'in bakış açısına ve döneme biraz soğuğum sadece, o var. Günümüzde olanlar ise şaşırtıcı olmamakla birlikte hangi noktada ortalığın karışacağını merak ettiriyor.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER