Kısa Kısa: Why Women Kill, Pearson & Pennyworth

* Pennyworth

Batman'i bilen ve maceralarına/hayatına aşina olanların sadık uşağı Alfred'i de tanıyordur. Ailesini kaybettikten sonra Bruce Wayne'e kol kanat geren Alfred Pennyworth öncesinde kimdi peki? Pennyworth dizisi işte tam da bundan yola çıkıyor. A.B.D.'nin kablolu kanallarından Epix'te yayınlanan dizi, 10 bölümlük sezonuna devam ediyor.

Askeriyedeki kariyerini arkasında bırakan Alfred'in Londra'daki yeni hayatına ve 1960'lı yıllarda Bruce'un babası Thomas Wayne ile olan ilişkisine odaklanan dizide Alfred'i Jack Bannon (The Imitation Game, Fury) canlandırıyor. Bahsi geçen Thomas Wayne'e ise Ben Aldridge (Reign, Fleabag) hayat veriyor.

Gotham dizisinin yürütücüsü Brono Heller'ın hazırladığı yeni dramanın kadrosunda Paloma Faith, Jason Flemyng, Ryan Fletcher, Hainsley Lloyd Bennett, Emma Paetz, Polly Walker ve Emma Corrin gibi isimler de yer alıyor.


** Gotham'ın neredeyse hemen ardından gelen bir Alfred dizisine ne derece gerek vardı tartışılır ama Alfred oldum olası empati kurabildiğim ve sempatimin olduğu bir karakter. Batman zaten en sevdiğim süper kahraman olur. O nedenle girdim ve devam ediyorum.

Alfred beklediğim gibi tatlı denebilecek birisi çıktı. Yalnız bir tarafım bizim bildiğimiz Alfred’lerin aksanları bu derece belirgin miydi diye merak ediyor. Yoksa araya dublaj vs. de girdiği için pek farkında mı değildim? Henüz üşenip kontrol etmedi. Jack Bannon aksan fora oynuyor sağ olsun. Bir de yedinci bölüm sonrası DC Comics'te bu derece mistik öge var mıydı diye merak eder oldum. Anlaşılan benim o tarafım eksik kalmış.

Thomas Wayne’le olan tanışıklığına fazla uzatmadan giriyorlar. İki tarafın hayatını da benzer bir ağırlıkla devam ettiriyorlar bölümlerde. DC Comics karanlığı ve kablolu kanal ağırlığı da var üstelik dizide. 71 dakikalık bir ilk bölümü mevcut, açılışta bu yüzden gerek yok denebilecek sahneler vardı ama izlemesi rahat bir yapım. Özellikle de fazla ciddiye alınmadığında. Bunu gerçi biraz dönem dizisi olmasından kaynaklı yazıyorum. Devam ettikçe sevdirdi desem olur, umarım böyle de devam eder.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER