Kısa Kısa: MotherFatherSon, The Bay, Traitors

2) The Bay

Bu dizi de Mart 2019’da ekrana dahil oldu ve ITV'de yayınlandı. Polisiye drama türünde ve ilk sezonu altı bölümden oluşuyor. İkinci sezonunu garantiledi. Başrolde Morven Christie (Granthchester, Ordeal By Innocence) yer alıyor. Kadroda Jonas Armstrong, Matthew McNulty, Daniel Ryan ve Chanel Cresswell de bulunuyor.

Dizinin senaryosunu ödüllü tiyatro oyunu yazarı Daragh Carville kaleme aldı. Hikayesi Birleşik Krallık’ın kuzey batısındaki Lancashire'daki sahil basabası Morecambe‘de geçiyor.  

İkiz kardeşler Dylan ve Holly kayıplara karışır ve ailesi uzun süre haber alamayınca polise gider. Soruşturmayı kendisi de iki çocuk annesi bir kadın olan Dedektif Lisa Armstrong üstlenir. Olayı araştırmaya başlayan Lisa, ikizlerin üvey babası Sean’ı tanıyor olduğunu fark eder. Üstelik bu tanışıklık 'tam da' ikizlerin kaybolduğu geceye denk gelmektedir. 

Bu durumun açığa çıkması hem kendisi hem de Sean için iyi durmayacaktır, ancak diğer yandan Sean'ın mazeretinin bir kısmını oluşturması nedeniyle soruşturmanın seyrini de etkilemektedir. İki arada kalan Lisa tercihini hasıraltı yapmaktan kullanır, ancak kendisini yine de gün geçtikçe daha da içine gömüldüğü bir araştırmaya girmiş halde bulur.

 
* Elimizde klasik bir İngiliz polisiyesi olduğu düşüncesindeyim. Sezonu tabii ki çok uzun değil, bu nedenle fazla uzatmıyorlar ve detaylarda boğulmuyorlar. Yeterince karakter var, herkesin payına bir şeyler düşüyor.

Olayı sezon finaliyle sonuca erdiriyorlar, dolayısıyla ikinci sezonda Lisa merkezli başka bir vakayla gelirler herhalde. Sezon finali biraz tartışmalı olmuş. İtiraz ettiğimi söyleyemem ama kafamda biraz daha farklı bir senaryo kurmuştum. Sahil kasabasını konu alan bir polisiye olduğu için yapılan Broadchurch karşılaşmasında benim için önde olan Broadchurch (tavsiyedir).

Morven Christie’yle Grantchester dizisiyle tanıştım, Agatha Christie uyarlaması Ordeal By Innocence’da da izledim (ikisi de tavsiyedir). Kadını izlemeyi seviyorum, bundan da beklediğimi aldım gibi. Sean da bonus oldu.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER