Kısa Kısa: MotherFatherSon, The Bay, Traitors

Kısa Kısa: MotherFatherSon, The Bay, Traitors
Kısa Kısa'ya bu sefer üç İngiliz dizisiyle devam edeyim dedim.

1) MotherFatherSon

BBC Two kanalında sekiz bölümlük sezonuyla 6 Mart-24 Nisan arasında ekrana geldi. Tom Rob Smith’in hazırladığı dizinin başrollerini Richard Gere, Helen McCrory ve Billy Howle paylaşıyor. Hatta dizi Gere’in kariyerinin ilk dizi başrolü.

Londra’da geçen hikaye politika, medya ve polis üçgenini konu alıyor. Ağırlık merkezinde ülkenin sözü geçen gazetesi National Reporter’ın sahibi olan aile var. Max Finch'in patronu olduğu gazeteyi oğlu Caden yönetmekte. Birleşik Krallık’ta genel seçimlerin yaklaştığı ve ülkedeki gerginliğin gün geçtikçe arttığı bir dönemde diziyi açıyoruz. Ülkenin ilk Müslüman başbakanı Jahan Zakari ve muhalefetin lideri Angela Howard kıyasıya yarışmakta.

İlk bölümde yaşanan bazı olayların baskısıyla Caden kriz geçirince Kathryn yeniden ortaya çıkarak oğlunun yanına geliyor. Caden çocukken ailesi boşanmış ve onu babası büyüterek varisi olması için yetiştirmiş. Böylece uzun zaman önce dağılan aile bir araya geliyor ve üçü arasında büyük bir hesaplaşma da başlıyor.


* MotherFatherSon‘a başrol üçlü sayesinde başladım, bu açıdan da beklediğimi verdi. Helen McCrory’yi ve Billy Howle’u daha çok beğendiğimi belirtmem lazım. Richard Gere de elinden geleni yapıyor elbette. Hatta dizinin kendisini Gere'le satıyormuş gibi bir hali var, belki sizin için de öyle olur ama karakteri sevmediğimden bende geri planda kaldı.

Sezonu final yaparmışçasına bir kapanışla bitiriyor. Devamı gelse de olur gelmese de olur durumu var. Ama mini dizi olarak kalacağı düşüncesindeyim, Richard Gere başka bir dizi de çekecek zaten. Finalini aşağı yukarı tahmin ettim, bu da sorun olmadı ama gerçek hayatla olan paralleliğini de hesaba katınca sinir bozucu bulmadan edemedim.

İlk bölümde Billy Howle’un performansıyla gayet iyi bir açılış yapıyor. Devamında konusu gereği o seviyeyi koruyamayan ama fazla da düşmeyen bir yapım. Aile dramasıyla ilgili kısımlarda beni memnun edebildi, siyaset-polis tarafında pek öyle olmadı Medyanın halkın üstündeki etkisini düzgün yansıttıkları düşüncesindeyim.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER