Kısa Kısa: The Spanish Princess, PLL: The Perfectionists & Insatiable

3) Insatiable 

Netflix'in komedi-drama dizilerinden ve Ağustos 2018'de 10 bölümlük ilk sezonuyla ekrana geldi. Disney Channel yıldızlarından Debby Ryan'ın başrolünde olduğu dizinin kadrosunda Dallas Roberts, Alyssa Milano, Christopher Gorham ve Erinn Westbrook da yer alıyor.

Bob (Roberts), avukatlık yapan ama yaşanan bazı olayların ardından gözden düşmüş bir adamdır. Ayrıca güzellik yarışmalarıyla ilgilenmekte, genç kızlara koçluk yapmaktadır. Eski günlerine dönmek isterken Patty'yle (Ryan) tanışır ve onunla çalışmaya başlar. Zayıf ve güzel bir kız olan Patty, şişman olduğu zamanlarda kendisine zorbalık yapanlara karşı öfke doludur. Milano, dizide Bob'un eşini; Gorham ise Bob'un rakibi Barnard'ı canlandırıyor.


* Insatiable'ı aslında izlemeyi düşünmüyordum. Ama fragmanı yayınlandıktan sonra yol açtığı sosyal tartışma ilgimi çekince bakayım dedim. Devamı da bir şekilde geldi. Zaten pembe dizi misali bir yapım olduğu için çabuk ilerleniyor.

Dizinin kaliteli bir yapım olduğunu iddia edemem, sabun köpüğü misali bir şey. Hatta biraz izledikten sonra neden gömüldüğünü de anladım, zira benim de hak verdiğim noktalar oldu. Ama yine de biraz fazla tepki gösterildiğini düşünüyorum. Merkezdeki adamla genç kız, esasında argümanları “savunulabilir” veya “desteklenebilir” tipler pek değiller mesela. 

Gerçi olmalarına gerek yok tabii. Gıcık insanlar kendilerine yapılan haksızlıklara karşı intikam planlamasına giremez diye bir şey yok sonuçta. Bence devam ettikçe dizinin başıyla sonu çelişti, öyle bir durum var sadece. Ayrıca resmen sezonun ilk yarısıyla ikinci yarısının birbiriyle alakası yok. Farklı ekipler yazdı diyen çıksa inanacağım.

Son bölümlerde olanların çoğuna itirazım yok ama inanılmaz bir dönüş yapmışlar. Karakterler de herhalde 120 derece falan döndüler. Gençlerden ziyade yetişkin karakterlerin hayatı bu dizide ilgimi daha çok çekti. Eğer konusu ilginizi çekiyorsa fazla ciddiye almadan izleyebilirsiniz.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER