Kısa Kısa: The Spanish Princess, PLL: The Perfectionists & Insatiable

Kısa Kısa: The Spanish Princess, PLL: The Perfectionists & Insatiable
Kısa Kısa'ya kadın merkezli hikayeleri olan üç diziyle devam edeyim diyorum.

1) Pretty Little Liars: The Perfectionists

Yedi sezon süren Pretty Little Liars dizisi daha önce Ravenswood adında bir uzantı doğurmuş ama uzun ömürlü olmamıştı. 20 Mart'ta bu sefer "The Perfectionists" isimli ikinci uzantı dizi yayına girdi. Freeform'da yayınlanan dizinin ilk sezonu 10 bölümden oluşuyor.

The Perfectionists, Pretty Little Liars'ın uyarlandığı roman serisinin yazarı Sara Shepard'ın yazdığı romanlardan uyarlama ve diziyi hazırlayan I. Marlene King, bu projenin de başında. Ana dizide Alison ve Mona karakterlerini canlandıran Sasha Pieterse ile Janel Parrish uzantıda başrolde yer alıyor. Kadroda Kelly Rutherford, Sydney Park, Eli Brown, Hayley Erin ve Sofia Carson gibi isimler de bulunuyor.

Beacon Heights kasabası hakkındaki her şey yüksek seviyeli üniversitesinden başarılı sakinlerine kadar mükemmel görünmektedir. Ama hiçbir şey göründüğü gibi değildir ve mükemmel olmanın getirdiği stres bir cinayete sebep olur. Sırlar, yalanlar, şüpheliler ve tabii ki daha fazlası... 

* Pretty Little Liars'ı başladığı zamandan bitişine kadar hafta hafta ve "sabırla" izledim. Birçok dizinin sonunu bir şekilde görebileceğim inancına sahip olmamı sağlayan dizi bile olabilir. Hatta rezalet bir dizi olduğunu düşündüğüm Ravenswood'un sezonunu da takip ettiydim. Dolayısıyla bunu da izledim.

Spencer'ı bir kenara koyarsak Alison ve Mona ana dizideki en sevdiğim iki karakter. Uzantı için onların seçilmesi doğru karar olmuş. Bunu izlemek için PLL'yi izlemenin gerekli olduğu düşüncesinde değilim. Ama ana diziyi izlemiş olanın daha çok zevk alacağını ve bunu daha çok sevebileceğini düşünüyorum. PLL'yi devam ettirme adına düzgün bir yapım çıkmış ortaya. Merkezinde yer alan gizemi de fena götürmediler.

Mona ve Alison'ı bir kenara koyarsak, Dylan ve Ava daha çok ilgimi çekti. Nolan'a da itirazım yok açıkçası. Yalnız bu dizinin handikaplarından birisi ana dizinin hem destek hem de köstek olması. Çünkü onu da izlemiş birisi olarak burada yaşananların en az yarısı beni şaşırtmadı. İtiraz edeceğim türden şeyler değildi ama gizem üzerine kurulu bir dizi asıl kozunu yitirmiş oldu. 

Katilin kimliğinden ziyade karakterlerin özel hayatında dönenler ilgimi daha çok çekti. Bunlar da katille ilgili göre daha fazla yer kaplayınca izlemesi daha kolay oldu. Özellikle ana diziyi sevenlere tavsiyedir.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER