Kısa Kısa: Hanna, The Sinner & The Alienist

Kısa Kısa: Hanna, The Sinner & The Alienist
Kısa Kısa'ya üç drama dizisiyle devam edeyim dedim.

1) Hanna

2011 yapımı Saoirse Ronan, Eric Bana ve Cate Blanchett'li Hanna filminin dizi versiyonu olarak ekrana geldi. Online yayın platformlarından Amazon Prime'da yayınlandı. 29 Mart'ta başlayan ilk sezonu sekiz bölümden oluşuyor ve ikinci sezonunu garantiledi.

15 yaşındaki Hanna, Polonya'da gözlerden çok uzaktaki bir ormanda kendisini yetiştiren ve babası bildiği Erik'le birlikte yaşamaktadır. CIA'in çocukların DNA'sıyla oynayarak süper askerler yetiştirmeyi amaçlayan programında çalışan Erik, yıllar önce Hanna'yı kaçırarak programdan çıkartmıştır. Ancak o gün sonunda gelir ve yıllardır onların peşinde olan CIA ajanı Marissa'nın dikkatini çekerler.

The Night Manager dizisini yazan, ayrıca filmin ekibinde de olan David Farr'ın uyarladığı dizide Hanna'yı Esme Creed-Miles, Erik'i Joel Kinnaman, Marissa'yı ise Mireille Enos canlandırıyor. Dizi, The Killing'de de birlikte oynayan Kinnaman ve Enos'u bir araya getirmesiyle de öne çıkıyor.


* The Killing dizisini (tavsiyedir) oldukça seven biriyim, bu diziyi de daha çok Kinnaman-Enos ikilisini yeniden yan yana getirdiği için bekliyordum. Bu açıdan beklediğimi aldım. Filmi izlemediğim için karşılaştırma yapamayacağım ama Hanna'yı oynayan Esme Creed-Miles'ın rolünün hakkını verdiğini ve asıl yıldız olduğunu söyleyebilirim.

İlk yarısında bazı sahneler için ergenliğin öne çıkması şeklinde eleştiriler görsem de pek katılmıyorum. Odak noktası Hanna'nın genç bir kız olmasında değil zaten. Devam eden bir kedi-fare oyunu var ve Hanna'nın hayatta kalmak ve etrafında neler döndüğünü anlamak için Erik'in de katkısıyla verdiği mücadeleyi izliyoruz. Erik'i, Marissa'yı ve bahsi geçen organizasyonun tanıma fırsatımız da oluyor.

Sezon sekiz bölüm olduğu için fazla oyalandıkları söylenemez, hikayesinde yeterince yol alıp kapağı ikinci sezona atıyor.

Yazı devam ediyor...


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER