Kısa Kısa: Hanna, The Sinner & The Alienist

2) The Sinner 

USA Network kanalının dizisi. İki sezonu geride bıraktı ve üçüncü sezon onayını aldı. Antoloji türünde bir yapım olduğundan her sezonu farklı bir hikayeyi konu alıyor. Sezonlar sekizer bölümden oluşuyor. İlk sezonun başrolünde yer alan Jessica Biel, rolüyle Emmy ve Altın Küre adaylığı kazandı. Aynı zamanda yapımcı olarak da yer alıyor. Sezonlar, Dedektif Harry Ambrose (Bill Pullman) karakterini içinde bulundurmasıyla ve davaları araştırmasıyla birbirine bağlanıyor.

İlk sezonda eşiyle birlikte plaja giden bir kadın beklenmedik anda plajdaki bir adamı defalarca bıçaklayarak öldürüyor. Ortada cinayeti işlemesi için hiçbir neden yok gibi duruyor, zaten Cora olayı bile neredeyse hatırlamaz oluyor. Sezonda Cora'nın eşi Mason'ı Christopher Abbott canlandırıyor. Bölümler Netflix Türkiye'de de var.

İkinci sezonda Dedektif Ambrose büyüdüğü yere geri dönerek bir zehirlenme davasını araştırmaya başlıyor. 13 yaşındaki bir çocuk (Elisha Henig) bir çifti zehirlemiştir. Benzer şekilde yine ortada açık bir sebep yoktur ve kasabanın sakinleri bazı sırların saklı kalmasında ısrarcılardır. Sezonda Julian'ın bakımından sorumlu Vera'yı Carrie Coon canlandırıyor.

Üçüncü sezonda ise Ambrose, New York'ta gerçekleşen ölümcül bir araba kazasını araştıracak. Kaza, perde arkasında çok daha büyük ve rahatsız edici bir olay barındırıyor. Sezonun başrolünü Altın Küre ödüllü aktör Matt Bomer üstlendi.


* Diziye başta ilgi göstermemiştim ama Jessica Biel'ın ve dizinin aldığı adaylıkların ardından merak edip bakıverdim. Biel'ın performansının da katkısıyla iyi bir sezon olduğu düşüncesindeyim. Derli toplu bir şekilde anlatıp gidiyorlar.

The Leftovers'la tanıyıp sevdiğim Carrie Coon da ikinci sezonun bonusu oldu. Eğer karşılaştırmam gerekirse ilk sezonu ikincisinin biraz üstünde buldum. İlk sezonun 'nedensizliği' ve hikayesinin evrilişi daha ilgi çekiciydi. İkincisinin böyle olmaması bir yana ilkinin üstüne çıkma çabası olarak gördüğüm bazı sürprizlere gerek olmadığını düşündüm. Ama ikinci sezon da elbette kendince bir sona ulaşarak toparlıyor.

Dedektifle devam etseler bile antoloji olduğu için herhangi bir sezonu izlemeniz fark etmez. Matt Bomer'ınki bile olur. Harry Ambrose işin peşini bırakmayıp sonuna kadar gitmeye çalışan biri, Bill Pullman da gerekeni yapan bir oyuncu. The Sinner da genel olarak böyle bir dizi.

Yazı devam ediyor...
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER