Hercai: Azat'ın azabı

Hercai: Azat'ın azabı
HALA MI Azat ^^
İsminin anlamı özgürlük iken senin kendini bildiğinden beri sıkışık, çekingen yaşaman reva mıdır? İsminin manası seni hür kılarken kendini bağlamak, tutsak etmek iyi midir? Diğer dünyaya kalmadan bu dünyada kendini acılar içerisine atman hoş mudur? Acı çektikçe kendini yeyip bitirmen iyi midir?

Evet, Azat Şadoğlu senden bahsediyorum. İçinin eridiğini, gözlerinin yaşının dinmediğini gördükçe üzülüyorum. Ahhh be Azat ahh neden daha önce çıkmadı o sözlerin ağzından diyorum. Ahhh be Azat diyorum neden kalbinin derinliğinden çıkarmadın o hazineyi. Ağzının ucuna gelip de diyemediklerin için bugün fenalardasın, dertlerdesin diyorum. Hadi başa alayım, hadi seni dinleyeyim, hadi anlayayım istiyorum. Diyemedin amca kızına sevdalıyım diye. Diyemedin senin olmaz diye. Söyleyemedin hayır cevabını alırım diye. Ama koruyamadın da be Azat. Hor gördüklerinde, dövdüklerinde yanında olamadın be Azat. Ama…

Hani Reyyan, Miran’la evlendi de bırakıldı ya meydana ve sen geri dönsün dedin ya. Hani aileni bile karşına aldın ya. Hani silahı dedene uzatıp “vur” dedin ya. İşte orada bir kez daha acıttın kalbini, kalbimizi… (Azat fan oldum galiba^^)

Belki diyorum yapamadıklarının telafisidir bunlar. Belki diyorum geç kalmışlığın sevinci. Aslında düğün günü kızdım sana. Aslında kendine hakim olamayıp Gül’e verdiğin zarar için öfkeliyim sana. Aslında kardeşini korumak adına haksızlığa karşı gelmediğin için hatta Yaren’le işbirliği yaptığın için dövmek istiyorum seni. Sonra dönüp bakıyorum sana. En güvendiklerin sırtından vuruyor. İstemediğin o kadar şey yaptırmışlar ki ve sevdanı o kadar görmezden gelmişler ki kıyamıyorum.


Kahroldum burada...

Azat’ın Reyyan aşkından dolayı çektiği azap kadar Handan’ın yaşadıkları. Biricik oğluna kıyamazken şimdi onu teslim etmesi sevmediği kıza. Neler hayal ederken oğlu için hayatın ona sundukları. Belki yaptıklarının cezasını çekiyor Handan belki de bu iyi günleri gelecek kötü günlerin yanında. (Yaren’e tepkisini verdiğinden beri daha başka seviyorum Handan’ı, yalan yok.) Gülçin Hatıhan ve Ahmet Tansu Taşanlar o kadar iyi anne& oğul oldular ki sahneleri daha çok olsun istiyorum. (Daha ne günlerinizi göreceğiz inşallah, totem yaptım hommm..)

Reyyan, Azat'ın elini tuttu ya hani. Azat'ın midesindeki kelebekleri, kalbindeki melekleri gördüm. Reyyan onunla eve vardı da o konağa girdi ya gözlerindeki ışığı, yüzündeki güneşi gördüm. İşte o an Azat'ın adının anlamını haykırdığını duydum. Yalnız artık her şey daha zor daha ağır. Bugüne kadar karşı çıkamadığı her şeye bir anda karşı çıkmasıyla kalan yolunu tek başına ilerleyecek Azat. Tek başına diyorum.

Çünkü; Reyyan'ın kalbi Miran'a kırgın olsa da ilk sevdası oraya düştü.

Çünkü; Reyyan ölmediği sürece Yaren abisinin yanında olmayacak. (Aslında hiç olmadı yanında ya neyse.)

Çünkü; Dedesi artık güvenmiyor ailenin tek erkek torununa. Çoktan başka planlar kurmaya başlamıştır Nasuh Şadoğlu.

Çünkü; Hazar kararsız, Zehra tedirgin. Bir kere elinden kaçırdı köprüye atladı Reyyan.

Dur... Tek dedim ya hani Azat'a. Gönlü razı olmasa da elinden geleni, elinden yettiği yere kadar götürecek annesi ağa  kızı, ağa gelini Handan Şadoğlu var. Azat üzülmeni istemeyen tek kişi. Kesin bilgi, yayalım.^^

Azat karakterine can veren Ahmet Tansu Taşanlar'ı tebrik ediyorum. Ve izlemekten çok keyif aldığım karakterlerden biri olan Azat Şadoğlu'nun alacağı kararları, yürüyeceği yolları, yapacağı fedakarlıkları, diyeceği sözleri merakla bekliyorum. Eeee yalan yok çekeceğin çileleri, dertleri, acıları da aynı heyecanla bekliyorum.^^ 

Unutma Azat; "Ölüm varsa bu dünyada zulüm var"*

Sevgiler.

*Gesi Bağları türküsünde geçen bir söz...
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER