Şahin Tepesi: Kanal değişikliği için 1 Milyon tweet atıldı!

Şahin Tepesi: Kanal değişikliği için 1 Milyon tweet atıldı!
Televizyon sektörünün zor bir dönemden geçtiği bilinen bir gerçek. 5 reytingin altında kalan işler ne yazık ki yayın hayatına devam edemiyor. Reklam verenlerin dikkate aldığı reyting sistemi, izleyenleri oldukça mağdur ediyor. Ne kadar güvenilir olduğu ise tüm zamanların en tartışmalı başlığı...

Herkesin ortak derdi reyting sistemi. Bir dizinin tanıtımları dönmeye başlıyor, afişi yayınlanıyor, haberleri çıkıyor ve izleyenler olarak heyecanlanıyoruz. Sonra bir bakıyoruz o heyecan duyduğumuz işler; 4 bölüme yayından kalkmış, 3 bölüm sonra pat diye final bölümü bile gösterilmeden kaldırılmış, 5. bölümde adının yanına final yazılarak apar topar ekrana veda etmiş oluyor.

İpin ucunda bu kez Şahin Tepesi var. 

Şahin Tepesi, Hilal Saral yönetmenliğinde senaristliğini Melek Gençoğlu’nun yaptığı bir Ay Yapım dizisi. Zerrin Tekindor, Ebru Özkan, Murat Aygen, Esra Dermancıoğlu ve Kaan Taşaner gibi değerli isimlerin yer aldığı dizinin genç kadrosunda ise Boran Kuzum, Aybüke Pusat, Leyla Tanlar ve Mustafa Mert Koç bulunmakta.

Kadro böyle olunca dikkat çekmemesi mümkün olamazdı elbette. Tanıtımların güzelliği, çekimlerin göze ve kalbe hitap eden dokusu, oyuncuların seyirlik şölen sunması derken kaptırdık kendimizi. Kendimizi derken çevremden bahsediyorum elbette. Tabii reytingleri bizim belirlemiyor oluşumuz üzücü bir gerçek.

Gelelim asıl konuya…

Tüm ekip bütün neşesi ve uyumu ile çekim yaparken ATV birden bire yayın akışına final yazdı. Bu bizim gibi evinde oturup Cuma akşamları ekran karşına geçen insanlar için üzücü bir karardı elbette ama bir de o diziyi yayına çıkartmak için emek harcayan onlarca kişiyi düşünelim… Kamera önünde ve arkasında Şahin Tepesi için çalışan herkes bir anda işsiz kaldı. Ve bunu sette işlerini yaptıkları sırada öğrendiler. Final kararından sonrası nasıl ilerledi, bir final bölümü çekildi mi, yoksa ellerinde olan bölüm mü bize verilecek bilmiyorum ama umudum dizinin başka bir kanala geçmesi yönünde.

Çarşamba günü 18.00’da Twitter’da büyük bir dayanışma kuruldu. ŞahinTepesi KanalDeğiştirsin diye başlatılan TT çalışması ertesi gün devam etti ve sevenler 19 saatte 1 Milyon 18 Bin tweet attı.

1 Milyon 18 Bin tweet!


Bu çok ciddi bir sayı, daha önce başka bir dizi için de yapılmıştı ama ilk kez 5 bölüm yayında olan bir dizi için böylesine büyük bir kitle uğraş veriyor. Türkiye ile de sınırlı kalmayan bu çalışmaya Azerbaycan, Rusya, Yunanistan, Almanya ve daha birçok ülkeden diziyi seven kişiler destek verdi. 


ŞahinTepesi KanalDeğiştirsin diyenler sadece sevenler değildi. Zerrin Tekindor, Aybüke Pusat, Murat Aygen, Leyla Tanlar ve Mustafa Mert Koç da dizinin devam etmesi için destek verdiler ve işlerinin arkasında durduklarını gösterdiler. 


Hilal Saral ise desteğinini Instagram hesabından gösterdi. Ekranda sadece 5 bölümü yayınlanan bir dizinin böylesine büyük bir dayanışma göstermesi hiç de göz ardı edilecek bir durum değil. Oyuncularından ekibine herkesin bu denli sahiplendiği bir iş gözden çıkartılmamalı. Bu çaba sonuçsuz kalmamalı.

Ay Yapım’ın tüm bu gelişmeleri takip ettiğini umuyorum. Dizinin devam etmesini tüm ekip ve sevenler canı gönülden istiyor.

Söyleyecek son bir şey var o da şu;

ŞahinTepesi KanalDeğiştirsin


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER