Gelecek Dizi Sezonunun Dikkat Çeken Yeni Yabancı Dizileri

Gelecek Dizi Sezonunun Dikkat Çeken Yeni Yabancı Dizileri
Ağustos ayına giriş yapmamızla birlikte gelecek dizi sezonunu açmamıza çok daha az zaman kaldı. Ülkemizde olduğu gibi Amerikalılar da yeni bir sezon için hazırlıklarını son sürat devam ettiriyorlar. Ben de bu yüzden gelecek sezonun çeşitli açılardan dikkat çeken 'yeni' dizilerini bir toparlayayım dedim.

Not: Liste, başlangıç tarihlerine göre sıralandı. Son sayfada gelecek sezona yetişeceği kesinleşmeyen veya koysam mı diye tereddüte düştüğüm ama bahsi yine de geçsin dediğim bazı diziler var.

1) The PurgeYayın Tarihi: 4 Eylül
Yayıncı: USA Network/Syfy

Dördüncü filmiyle birkaç hafta önce sinemaya gelen film serisi dizi de oldu. Sezonu 10 bölüm sürecek. The Purge, her yıl öldürmenin 12 saatlik süre boyunca yasal hale geldiği bir dünyada yaşananları işleniyor. 

Dizi versiyonunda donanmada görevli Miguel, kız kardeşi Penelope'den şifreli bir mesaj alır ve ailesini korumak için Purge Night'ta evine geri döner. Penelope, Purge destekçisi bir topluluğun üyelerindendir ve Purge gecesi kurban edilmek için kendisini tarikatın liderine teslim etmiştir. Ancak inancı sınanacak, Purge'ün gerçekleriyle yüzleşecektir.


2) Mayans, MC:Yayın Tarihi: 4 Eylül
Yayıncı: FX

2014'te final yapan Sons of Anarchy'nin uzantı dizisi. Ana dizinin bir parçası olan, Kuzey Kalforniya ve Nevada'da faliyet gösteren Mayans motorsiklet kulübünün ve üyelerinin merkezinde olacağı projenin hikayesi Jax Teller sonrası dünyada geçecek. Orijinal diziyi hazırlayan ekibin elinden çıkma.


3) KiddingKanal: Showtime
Yayın Tarihi: 9 Eylül

Jim Carrey uzun bir sürenin ardından televizyona dönüyor. Diziyi Eternal Sunshine of the Spotless Mind filminde birlikte çalıştığı Oscar ödüllü senarist-yönetmen Michel Gondry hazırladı. Komedi dizisi ve sezonu 10 bölüm sürecek.

Carrey, çocuklara yönelik televizyonda ikon olan Jeff isimli birisini canlandıracak. Kendine büyük, sevilen ve zengin bir marka kuran Heff'in aile hayatı dağılmaya başladığında krizi atlatmak için masallardan ve kuklalardan yardım alamayacağını fark edecek.


4) You:Yayın Tarihi: 9 Eylül
Yayıncı: Lifetime

Psikolojik gerilim türünde, sezonu 10 bölüm sürecek. Caroline Kepnes'in aynı isimli kitabından (Sen, Epsilon Yayınları) uyarlandı. Başlamadan ikinci sezon onayını da aldı. Kadroda Penn Badgley (Gosspi Girl), Elizabeth Lail, Shay Mitchell (Pretty Little Liars), Zach Cherry, Luca Padovan ve John Stamos gibi isimler yer alıyor.

Bir kitabevi sahibi olan Joe'nun yolu yazar olmaya çalışan Beck'le kesişir ve ondan etkilenir. İnterneti ve sosyal medyayı kullanarak onunla ilgili her şeyi öğrenerek daha da yakınlaşır ve hoşlanması çabucak takıntıya dönüşür. Bu durum ona ulaşmak için yoluna çıkan her şeyi yoldan kaldırmaya da götürür.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER