Kısa Kısa: Üç Dizi, Bir Daniel Radcliffe

Kısa Kısa: Üç Dizi, Bir Daniel Radcliffe
Kısa kısa dizi tanıtımı yapmak için Rupert Grint'in kariyerindeki dizileri kullanmışken Daniel Radcliffe'i de es geçmeyeyim dedim. 29 yaşına girmek üzere olan Daniel, ufak tefek seslendirmeleri saymazsak şimdiye kadar üç dizinin kadrosunda yer aldı. Hatta üçüncüyü henüz izleme fırsatımız olmadı. 

1) A Young Doctor's Notebook & Other Stories


İngiliz Sky Arts kanalında 2012-2013 yılları arasında ekrana geldi. Sezonları 4'er bölüm, bölümleri 22 dakika civarı süren komedi-drama türünde bir dizi var elimizde. Rus edebiyatından Mikhail Bulgakov’un mini öykülerden oluşan kitabı A Country Doctor’s Notebook adlı yarı otobiyografik kitabından uyarlandı.

Dizinin hikayesi iki farklı yolda geçiyor, 1917 ve 1934. Moskova’daki tıp okulundan başarıyla mezun olan genç bir doktor, iki yıllık zorunlu hizmetini tamamlamak için Tanrı'nın unuttuğu yerde küçük bir hastaneye geliyor. Vladimir Bomgard kariyer planlarıyla ve doktorluk yapma heyecanı içinde gelse de elbette bulduklarının beklentilerinin yakınından geçmediğini anlıyor.

Garip hastane çalışanları, her şey için şurubun yeterli olduğuna inanan batıl inançlı hastalar ve dahası... 1934 yılında ise orta yaşlı Vladimir yanında yeni doktor olduğunda sıkıntıdan tutmaya başladığı günlük ve karşısında bir müfettişle izleyici karşısına çıkıyor. İki karakter doktorun hakkında açılmış bir soruşturmayla ilgili konuşmaya başlıyor. Üstelik 1917'deki hikaye devam ederken sadece genç Vladimir'in kendisinin gördüğü orta yaşlı Vladimir de ortalıkta dolanıyor ve hastanede yaşananlar üzerine kendi aralarında sohbet ediyorlar.

Daniel dizide Vladimir'in genç halini, Jon Hamm (Mad Men) ise olgun halini canlandırıyor.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER