Kısa Kısa: Finans dünyasında geçen iki dizi, Billions ve StartUp

Kısa Kısa: Finans dünyasında geçen iki dizi, Billions ve StartUp
Kısa kısa dizi tanıtımlarında finans dünyasına da uğrayayım ve orada geçen iki diziden biraz bahsedeyim istedim. Elimizde halen devam eden Billions ve StartUp var.

1) Billions

Amerika'nın kablolu kanallarından Showtime'da yayınlanan dizinin üçüncü sezonu birkaç gün önce tamamlandı ve dördüncü sezon onayını aldı.

Başrolünde Paul Giamatti (Cinderella Man, John Adams, Barney's Version) ve Damian Lewis'in (Homeland) yer aldığı dizinin kadrosunda Maggie Siff, Malin Akerman, Toby Leonard Moore, David Costabile ve Condola Rashad gibi isimler de yer alıyor. Hatta 3. sezon 11. bölümünün içinde "Nusret" bile var.

Billions, esasen bir Wall Street draması ve finansın merkezi New York'ta geçen bir hikayesi var. Dünyanın her yerindeki borsalarda geçerli olan bir kural vardır ki o da halka herhangi bir şekilde açık olmayan, içerden gelen gizli bilgiyle yapılan ticaretin ve kâr sağlamanın yasak olması. Kanıtlaması zor olsa da yaptırımları oldukça sert olan 'insider trading' bu dizinin ana teması.

Bobby Axelrod, dünyanın önde gelen yatırım uzmanlarından birisi. Şirketini ve milyarlarca dolarlık servetini sıfırdan kurmuş, 11 Eylül'de ortağını kaybettikten sonra işlerini daha çok büyütmüş, işini bilen, kibirli ve kendini beğenmiş birisi. Chuck Rhodes ise New York'ta savcılık ofisine bağlı olarak çalışan ve eş derecede işinde iyi olan, şimdiye kadar hiç dava kaybetmemiş bir isim.

İşte Bobby'nin yaptığı işler dizinin başlamasıyla birlikte Chuck'ın radarına takılıyor ve onu araştırmaya başlıyor. Böylece iki taraf arasında gerilimli bir savaş başlıyor. Üstelik Chuck'ın eşi Wendy'nin yıllardır Axe Capital'da psikolog olarak çalışması ve Axe'in şirketi var etmesinde büyük pay sahibi olması da cabası.

Billions'ın bölümleri ülkemizde FX Türkiye kanalında yayınlanıyor. Hatta şu sıralar üçüncü sezonunun yayını devam ediyor. Ayrıca hazır gelmişken 2016'da sitede yayınlanan iki başrolle yapılmış röportajı da bırakayım.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER