Eva Longoria sonunda başrolü kaptı!

Eva Longoria sonunda başrolü kaptı!
Desperate Housewives’ın Gabrielle Solis rolü ile kalplere taht kurup şöhretin zirvesine hızla tırmanan Golden Globe ödüllü Eva Longoria, iki yıldır ekrandan uzak duruyordu. Longoria'nın adı, bir süredir ABC'nin hazırladığı bir komedi dizisi ve NBC projesinde geçiyordu. Son gelen haberlere göre NBC, ilk sezonunu 13 bölüm olarak planlandığı prime-time dizisinde Longoria'yı oynatmak için bir adım öne geçmiş. Eva, Latin Amerikalı bir pembe dizi yıldızını oynayacağı için oldukça mutluymuş ve hızla İspanyolca derslerine başlamış. Telenovella adındaki bu komedi dizisinde Prison Break'ten tanıdığımız Amaury Nolasco, Jencarlos Canela and Diana Maria Riva'nın rol alacağı ise kesinleşti.

Ayrıca Eva Longoria bu projenin içinde ortak yapımcı olarak da var olacak. NBC, Telenovella'yı bir İspanyol kanalından transfer ettiğini açıkladı ama Eva Longoria, -bir panelde de dile getirdiği üzere- “Proje İspanyol değil” açıklamasında ısrarlı. Geçen hafta katıldığı panelde Eva konuyla ilgili bazı açıklamalar yaptı. Eva'ya göre dizi 'İspanyolca konuşamayan bir telenova star’ının öyküsünü anlatıyor. Bahsedilen divanın Ana Maria ve sahnedeki dramın yanında perde arkasında da hayatın dramıyla boğulan, sahip olduklarını korumak için hep çalışmak zorunda olan bir yıldız. Eva canlandıracağı bu rolün kendi hayatında da benzerlikleri olduğunu söylüyor.

Longoria ve yapımcı ortakları bu zamana kadar çeşitli platformlara Latin kültür mirasını anlatan sekiz şov sattılar ve Longoria bu alanda daha da çok görülmek istediğini söyledi ve “Bir prodüktör olma amacında değilim ama uğraştığım her şey içerik ile ilgili. Geliştirtiğimiz şovların çoğunun enteresan konuları, zıt karakterleri, daha çok kadın karakterleri var ve yarısı orijinal İspanyol karakterler.” dedi. Twitter’da, HBO, Netflix, AMC, Fox gibi kıdemli ve köklü yayın kuruluşlarının toplamından bile daha fazla takipçisi olan Longoria (7.15B) yapımcılık işine bulaştığından beri kendisini yeniden doğmuş gibi hissettiğini söyledi ve “Projeleri satmak değil, onları geliştirip yayın hayatına sokmak mesele. Elbette satılmaları da harika bir şey ama, ben onları kuluçka ortamlarından çıkarıp hayata geçirmeyi seviyorum.”dedi.

Bakalım Eva bir prodüktör olarak ekran seyircisine başka ne projeler sunacak?BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER