Ufak Tefek Cinayetler: Ben Merve'nin entrika yapabilme ihtimalini sevdim

Ufak Tefek Cinayetler: Ben Merve'nin entrika yapabilme ihtimalini sevdim
Ufak Tefek Cinayetler, Sarmaşık’taki okul yangını bölümünden beri bir miktar ivme kaybetti, eskisinden daha sıkıcı ve düşük bir tempoda gidiyor. Belki de bu yüzden daha önce dikkat etmediğim ya da gözüme çarpsa da ‘Aman boş ver, izle geç’ dediğim konular artık izlediğim andan uzaklaştırıyor beni. Bir de kritik dönemeçler de bu mantıksızlıkların üzerine kurulunca mevzudan iyice kopuyorum.

Hepsinden de bir nebze geçtim ama son bölümde arşa çıkan Merve Aksak’ın aptallaştırılmasından çok sıkıldım. Bölümlerdir olmazı olduran, tek sözüyle Sarmaşık’ta tozu dumana katabilecek bir kadın olarak tanıdığımız Merve Aksak Serhan’ın evi terk etmesi konusunda bir basiretsizlik tutturdu gidiyor. Desek ki aşkından eli ayağı kesik ve ne yapacağını bilemiyor, öyle de değil. Hiç kendine yakışmayan amatör bir takım girişimlerle eve döndürmeye çalışıyor Serhan’ı ve hiçbir işareti okumuyor.


Hiç yakışıyor mu bu haller?

Bizim bildiğimiz Merve, kendi evine hırsız gibi girmek suretiyle Serhan’ı eve döndürme projesini böyle sallapati yönetmezdi mesela asla. Alemin en saf kadını Arzu’nun bile şıp diye çözeceği şekilde ‘tek bir çiçeğe bile zarar vermeden’ eve girmek şöyle dursun, adam tutup tüm evi birbirine katabilirdi en hafifinden. Değil eve girerken kullandığı eşyaların çöp poşetinin günlerce evin orta yerinde durduğunu fark etmemek, planda en ufak bir aksama olmasın diye güvenlik kayıtlarına kadar ele geçirirdi. Normal bir insanın bunları yapması zor biliyorum ama Merve Aksak’ın yapamayacağı yok dediniz bize? Hepsini yaptı diyelim, Arzu elinden çöp poşetini alma niyetine girmişken o çöpü Raşel’e attırmak bile mi gelmedi aklına, ‘Raşeeel, tatlım, çöpü çıkartır mısın yukarıya?’ deyiverse sorun kalmayacaktı. Sorun kalmayacaktı ama olaylar da gelişmeyecekti tabii, o zaman Merve’nin kötülük IQ’sundan bir 50 puan kırarak bunu halledelim.

Sonra bir de Serhan’ın hayatındaki öteki kadın meselesi var. Merve Aksak gibi kendi gölgesinden bile şüphe eden bir kadın nasıl oluyor da Serhan’ın son derece kararlı boşanma girişimleri karşısında bu kadar şüphesiz? Tanıdığımız Merve şimdiye kadar çoktan Serhan’ın Oya ile ilişkisi olduğunu öğrenmiş olurdu. Kadının uçan kuştan haberi, her yerde eli ayağı var ve buna rağmen mevzuyla ilgili en ufak bir ipucuna bile ulaşamadı şimdiye kadar. Ya biz Merve’yi bugüne kadar yanlış bilmişiz ya da aşırı gizli bir planı var ve henüz kendisi dahil kimse bilmiyor. Umarım ikincisidir zira Ufak Tefek Cinayetler’i severek izlememin en önemli sebeplerinden bir tanesi Merve Aksak ve planları. İkinci sebep de Mert Fırat bebişim elbette ama onu kimse benden alamaz neyse ki.

Öyle Sarmaşık'tan ev alacak İpek'in düğününü sabote etmekle filan olmaz Merve tatlım, bir kere Burcu'nun hamile olmadığından şüphelenip bunu ilk öğrenen sen olmalı ve kendini bir kere daha garantiye almalıydın mesela. Bakalım önümüzdeki bölümler neler getirecek? İyi seyirler dilerim.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER