Çok sevdiklerimizde bu hafta: Filiz ve Barış

Çok sevdiklerimizde bu hafta: Filiz ve Barış
Bizim Hikaye, Shameless uyarlaması olduğu açıklandığı günden beri çok konuşuldu. Başlamadan herkesin kafasında Shameless gibi bir dizinin ekranlarımıza uyarlanmasının imkansızlığı vardı haliyle, ilk bölümden sonraysa özellikle sosyal medyada dizinin Shameless’a ne kadar da benzemediği bolca konuşulsa da altıncı bölümü geride bırakan Bizim Hikaye’nin gayet güzel giden reytinglerine bakılırsa izleyici bu konuya çok da aldırmıyor. Kendi adıma konuşacak olursam, ilk izlediğimde Shameless’a benzeyen kısımlarını bulmaya çalıştım evet ama açıkçası artık bu dizinin bir uyarlama olduğunu çoktan attım kafamdan ve eğlenerek izleyebildiğim bir dizi bulmanın rahatlığını tercih ettim.

Ne abartılı bir drama düşmüş ağlak bir aile, ne birbirine uzun uzun bakmalı can sıkan aşklar ne de sulu espriler var Bizim Hikaye’de. Onun yerine dramdan da, aşktan da, aile olmaktan da mizahtan da çok yerinde dozlar var ve bu sayede diziyi izlerken duygudan duyguya geçiyor ve rehavete kapılmıyoruz. Tüm karakterleri, özellikle de Elibol çocuklarını çok sevsem de dizideki favorilerim Filiz ve Barış.

Her ne kadar Filiz’den bir Fiona olmasını beklemiyorduysam da Hazal Kaya’yı izlediğimiz diğer dizilerindeki kızlara, özellikle de Feriha’ya benzer bir halde görmekten içten içe korkmuştum ama bu hiç olmadı, bir artı buna. Burak Deniz de ekrana çok yakışan, gözlerinizi alamayacağınız biri ve bu özellikleri taşıyan bir çok genç oyuncu gibi bir romantik komedi oyunculuk klişesine kendini kaptırmasından endişe edebilirdik ama bu da olmadı, bir artı da buraya. Hazal Kaya ve Burak Deniz’in pek tutmuş elektriklerinin ve tatlı oyunculuklarının üstüne güzel bir senaryo da eklenince tadından yenmeyen bir ikili oldular.


Ne güzel nefes oldun Filiz'e 

Son bölümde Barış’ın okula gelip müdürle konuşarak Fikret’in başını dertten kurtardığı an bu ilişki için çok önemliydi mesela zira Filiz için ailesinden daha kıymetli hiçbir şey yok ve Barış’ın ailesine gösterdiği samimi ilginin sadece kız peşinde koşan bir adamın numaraları olamayacağını Filiz de gördü bizimle birlikte. Kimseye kolay kolay güvenemeyen Filiz’in Barış’a sonunda inanması (Tamam Barış’ın gizlediği şeyler ve söylediği yalanlar olduğunu biliyorum ama bir miktar mutlu olabiliriz yine de bence) ve bunu ona söylemesine şahit olduğumuz sahne de çok ama çok güzeldi mesela. ‘Barış ben çok teşekkür ederim. Yaptıkların için, kardeşlerim için, benim için, bizim için. Sen nereden çıktın, nasıl girdin böyle hayatımızın orta yerine bilmiyorum ama iyi ki varsın. Ben kim İstanbul’u izlemek kim? Beş dakika durup etrafıma bile bakmazdım, aklıma gelmezdi yani. Sabah koştur, akşam koştur, yatağa nasıl girdiğimi bile bilmezdim. Hala öyle ama, sen bana nefes aldırdın, teşekkür ederim, yanımda olduğun için, böyle biri olduğun için’ kadar güzel duygu tarifi var mıdır?

Başta Filiz ve Barış olmak üzere Bizim Hikaye ailesindeki herkesin öykülerini merakla bekliyorum. Önümüzdeki bölümlerde görüşmek üzere iyi seyirler dilerim. 


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER