Fazilet Hanım ve Kızları: Muhteşem Ece Egemen

Fazilet Hanım ve Kızları: Muhteşem Ece Egemen
Star TV dizisi Fazilet Hanım ve Kızları yeni sezona başladı. Ve bir kez daha gördük ki güzel bir senaryo bize olmadık şeyleri bile izletiyor. Bir bakıyoruz  Hazım Egemen ve Ece evliliği dizinin en kabul edilemez görünen hikayesi iken birden heyecanla beklediğimiz bir hikaye oluvermiş.
 
Ece Egemen… Henüz daha Egemen soyadını almasa da biz ona artık öyle diyelim. Çünkü çok daha havalı duruyor ve Ece’ye yakışıyor. Ece dizi ilk başladığında oldukça güçsüz ve kolay yönlendirilebilen bir karakter çizmişti. Sürekli durmadan ağlaması ile ünlü karakterimiz, Yasin’in, annesinin ve ablasının onun için kurduğu farklı hayaller arasında bocalıyordu. Geçtiğimiz sezonda yavaş yavaş annesinin hakimiyetinden çıkmaya, annesinin onu zehirlediğini fark etmeye başlamıştı. Bütün bunlar sezon finalinde kolay yolu seçmemesi ve annesinin iftirasına ortak olmaması ile sonuçlandı. Bu bölümde de gurur yapmayıp Yasin’e ve Şükriye’ye kadar gitmesi ekran başında beni kendine hayran bıraktı. Ece büyüyor ve maalesef bu hayatta tek başına savaşması gerektiğini görüyor. Ailesi ve çok sevdikleri tarafından yüzüstü bırakılmasına rağmen yıkılmayıp güçlü durması, bebeğini aldırıp kurtulmak varken bunu yapmaması dizide görmek istediğimiz kadın karaktere yakışıyor. Umutla konuşmaya gittiği ablasının yüz güzeli olduğunu duyduğunda tepki olarak gelen hayal kırıklığı, herkesten ve her şeyden ne  derece vazgeçtiğini gösteriyordu. Belki atmayacağı imzayı ablasını o halde görünce atacak. Gördüğüm kadarı ile o imzayla  edeceği güç, onu iyice yalnızlaştıracak. Zaten şu anda o kadar tek başına ki onu unutan tüm herkese varlığını hatırlatmasını heyecan ile bekliyorum.Ama itiraf etmeliyim ki merakla beklememde Hazım Egemen’in yüreğimize su serpmesinin rolü büyük.
 
Hazan Çamkıran… Kardeşinin tam tersi diziye oldukça güçlü bir karakter olarak başlayan Hazan’ın  gün geçtikçe daha da zayıf bir karaktere büründüğünü görüyoruz. Bu bölümde yaşadığı çöküntüden çok, o çöküntünün sebebi beni şaşırttı. Söylenilen yalan değil, o yalanın Sinan tarafından söylenmiş olması onu yıkmış görünüyor. Her şeye rağmen Sinan’ı affedecek gibi durması, o yalanın aslında Ece için söylendiğini aklına bile getirmemesi de bize Hazan’ın henüz dibi görmediğini gösteriyor.

Hazan ile ilgili bu bölüm en anlaşılabilir olay, babasının cici kızının, babasının ölümü ile değiştiğini görmemiz oldu. Hazan’ın özlemle anlattığı allı pullu elbisesi gösteriyor ki kendisi aslında cicili bicili giysilere düşman değil. Hazan’ın erkek gibi giyinmekten pek memnun olmadığını, şartların onu bu hale getirdiğini anlıyoruz. Haliyle Yağız Egemen’in tavsiyelerini dinlemesini ve “kendisi” için bir şeyleri değiştirmesini görmek güzel olurdu. Hazan bir adım attı aslında ve yüz güzeli teklifini kabul etti. Ancak bunu kendi için değil, Sinan’dan intikam alma amacı ile yaptı. Yanlış motivasyon ile işe başladığı için başına kötü şeyler gelecekmiş gibi hissetmekten kendimi alamıyorum.
 
Ve Yağız Egemen… -Muhtemelen- hoşlandığı kızın, kardeşine olan aşkını anlattığı gecenin sabahında kıza kahvaltı hazırlarken heyecanlanması ile gülümseten karakterimiz. Halen Hazan tarafından her fırsatta azarlanıyor, hakaretler işitiyor olsa da bunu hiç sorun etmemesini ve Hazan’a ulaşmaya çabalamasını  hayran hayran izliyorum. Hemen hemen her konuda yenilmez görünüyor. Gerektiğinde gerçekleri çarpıttığını daha önce gördüğümüz Yağız’ın, bu bölüm istediğini elde etmek için sarhoş halde Hazan’a sözleşme imzalatmak gibi işlere girdiğini de gördük. Bunlar bize her zaman etik davranmadığını, istediğini elde etmek için biraz sınırları zorladığını gösteriyor. Bu bölümde yalnızlığı ve duruma alışması vurgulandı. Yalnızlığa alışmışken kendine çok benzer başka biri daha olduğunu fark etti. Babasının savaşçı kızının içinden babasının cici kızını çıkarmaya doğru giden yolda Hazan ile sık sık buluşacak gibiler.
 
Haftaya Egemen Yalısı'na gümbür gümbür gelen bir Ece Egemen’i, ortalığı karıştırmak için geri dönecek gibi gözüken Yasemin Egemen’i, bu ikisine de karşı bir Selin Egemen’i izlemek oldukça eğlenceli olacak.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER