Malezya Ulusal Kanalı RTM’de yayınlanacak olan ilk Türk dizisi belli oldu: ‘’Bu Şehir Arkandan Gelecek’’

Malezya Ulusal Kanalı RTM’de yayınlanacak olan ilk Türk dizisi belli oldu: ‘’Bu Şehir Arkandan Gelecek’’
Herkese yeniden merhaba! 
Bu yazımda size Malezya’dan sıcağı sıcağına, taptaze haberlerim var:)

Türk dizilerinin Malezya’ya pazarına girmesi oldukça yeni. Cesur ve Güzel, Muhteşem Yüzyıl gibi dünyada ses getiren Türk yapımları bu yılın başında Malezya’da dijital platformlarda ücretli olarak yayınlanmaya başlamıştı. Başarılı bulunan ve sevilerek izlenen bu diziler Malezya’da ciddi bir Türk dizisi kitlesi oluşturdu.

Bu dizilerin beğenilmesinin ardından dünyaca ünlü dağıtım şirketi Eccho Rights kolları sıvadı ve diğer Türk dizilerini Malezya’ya getirme kararı aldı. Eccho Rights, Malezya Ulusal Kanalı RTM ile iş birliği gerçekleştirerek ilk kez bir Türk dizisini tüm ülkede yayınlama anlaşmasını gerçekleştirdi. Yaklaşık 20 gün önce resmi sitesinden duyuru yapan Eccho Rights, ‘’Bu Şehir Arkandan Gelecek’’ dizisini yaz sonunda Malezyalı seyirci ile buluşturacaklarını açıkladı. (http://ecchorights.com/press-releases/112)

İlk kez bir Türk dizisi Ulusal Kanal’da yayınlanacak! 

Ay Yapım imzalı, yapımcılığını Kerem Çatay’ın üstlendiği,‘’ Bu Şehir Arkandan Gelecek’’ Malezya ulusal kanalı RTM’de yayınlanan ilk Türk dizisi olacak. Eccho Rights Asya Pasifik Başkanı Nixon Yau Lim yaptığı açıklamada; Bu gelişmeden çok heyecanlı olduklarını ve Malezya pazarını Türk dizileri için büyük bir fırsat olarak gördüklerini belirtirken, bölgede abonelik hizmetleri yoluyla Türk dizilerini seven güçlü bir çekirdek kitlenin olduğunu söylüyor. Ulusal kanal RTM’de ücretsiz yayınlanacak ‘’Bu Şehir Arkandan Gelecek’’ dizisi ile daha fazla izleyiciyi Türk dizileri ile buluşturmayı planladıklarını belirtiyor.

Eccho Rights'ın Genel Müdürü Fredrik af Malmborg ise Türk dizilerinin dünya genelinde bilinirliğinin arttığını vurgularken, yeni gelişmekte olan ülkelerde Türk dizilerinin güçlü bir yer tuttuğunu aynı durumun Malezyada’da olacağını belirtiyor. 

Başrollerini Kerem Bürsin, Leyla Lydia Tuğutlu ve Gürkan Uygun'un paylaştıkları ve konusu ile Türkiye’de oldukça ilgi çeken yapımın Malezya’da da oldukça ses getireceğini düşünüyorum. Kültür ve yaşam tarzı bakımından Türkiye ile benzerlik gösteren Malezya’da, siyasi ve tarihsel ilişkiler nedeniyle Türklere hayranlık durumu söz konusu. 

Daha önceki yazılarımda bahsettiğim gibi Güney Asyalı izleyiciler sıra dışı senaryoları ve dizide güçlü karakterleri barındıran yapımları izlemeyi daha çok tercih ediyorlar.

Tüm bunlara ek olarak yakın tarihte Güney Kore’nin başkenti Seul’de 12.’si düzenlenen ‘Seul Uluslararası Drama Ödülleri'nde ‘’Bu Şehir Arkandan Gelecek' dizisinde canlandırdığı ‘Ali' karakteriyle Kerem Bürsin ‘’En İyi aktör Ödülü’nün’’ sahibi oldu. Güney Koreliler tarafından oldukça beğenilen ve yetenekli bulunan yakışıklı oyuncunun Güney Kore’den film teklifi aldığı söylentileri de konuşulmakta.:) 

Yakın zamanda bu coğrafyada Türk dizilerinin ve oyuncularının başarısını daha çok duyacağımızdan eminim. Herhangi bir sorunuz olursa bana mail yoluyla ulaşabilirsiniz. 

Şimdilik hoşçakalın:)


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER