Fazilet Hanım ve Kızları: Yeni sezonda YağHaz

Fazilet Hanım ve Kızları: Yeni sezonda YağHaz
Onların hikayesi bir otel odası mevzusuyla başlamıştı ve izleyici o büyük başlangıcı benimsemiş, bu güzel çiftin her sahnesini ayrı heyecanla beklemişti. Sosyal medya, o ufak bakışma ve diyaloglarla adeta dolup taşar hale gelmişti. Çünkü bu iki karakterin uyumu gözlerden kaçacak gibi değildi. Star Tv'de yayınlanan Fazilet Hanım ve Kızları dizisinden ve Yağız Egemen ile Hazan Çamkıran'dan bahsediyorum 

Sinan'ın, bu yanlış anlaşılma durumunun Yağız'ın üzerine kalışına ses çıkartmayışı, yalanın boyutunu gittikçe arttırdı ve içindeki suçluluk hissini büyüttü. Bu yalan ortaya ha çıktı, ha çıkacak diye beklerken sezon finalinde patlak verdi sonunda. Hazan, nihayet gerçekleri biliyordu. Şimdi dönüp sezon finalindeki YağHaz'a bakacak olursak yazılacak çok şey var doğrusu. 

En baştan başlayalım öyleyse? Sezon finalindeki YağHaz'a bir göz atalım!

Bahçede baş başa kaldıkları süreçte aralarında gerçekleşen o diyalog aslında bize ikisinin ne denli benzediğini gösterdi. 

Yağız Egemen'in de, Hazan Çamkıran'ın da çocukluğunun yara bere dolu oluşu ve "kim diye sorma" demelerine rağmen aslında o yaralı küçük çocuğun kendileri olduğunu bilmeleri içten içe onları birbirlerine çeken bir etken olmuştu. Bu durum, gün geçtikçe YağHaz'ın asıl mevzusu haline gelecek ve birbirlerine tutunarak yaşamayı öğrenecekler, o yaraları kapatmayı öğrenecekler. Bu ufak detay bizlere sunulduğunda, "işte bu!" demeden edemedim. Çünkü iki karakterin, paylaşacak o kadar çok şeyi var ki... Bunlar henüz başlangıç.

Yağız'a doğrultulan silahı güya "refleks" ile engelleyen Hazan'ın bunu aslında gerçek hislerini refleks diyerek geçiştirdiğini hikayeyedikkatlice odaklanırsak algılayabiliriz. Hazan ve Yağız'ın birbirlerine karşı çekimi onların yalnızca nefret dolu iki insan olmasını engelledi. Aralarındaki o yoğun tutkudan Yağız'ın da, Hazan'ın da aslında içten içe haberi var. Bunun itirafa dönüşmesi ise çok zor olacak, ama mutlaka olacak.

Fakat Yağız, kendisine bu itirafı Sinan ve Hazan'ı bir arada gördüğü an hissettiği duygularla çoktan yapmıştı. Hareketleri ve onlarla aynı ortamda kalmak istemeyişi o görüntüye katlanamadığını bizlere öyle güzel sundu ki... Tabi kendini kardeşi yüzünden Hazan'dan uzak tutmak için çabalamaya devam edecek bu yüreği güzel karakter.

Hazan, Yağız için yalnızca herhangi bir kadın olmaktan çıktı. Hazan artık Yağız için özeldi, zekiydi ve kendi halinde güçlü bir kızdı.

Ve evet, Yağız, Egemen oyuna gelmiş dahi olsa Hazan Çamkıran'a ettiği hakaretler yüzünden ölesiye pişmandı. 
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER