Ters köşelerin ve duyguların senaristi Ethem Özışık’a…

Ters köşelerin ve duyguların senaristi Ethem Özışık’a…
Gerçekten dizi ve sinema sektörüyle yakınen ilgilenmeyen birçok insan dizilerin ve filmlerin çoğunlukla kamera önüyle ilgilenir. Genellikle oyuncuların performansları üzerinde durulur. Onların adları bilinir. Pek merak etmezler bu diziyi kim yazmış ya da kim böylesine yönetmiş, çekmiş diye. Bir bakıma da haklılar belki. Gerçekten bizi ters köşeden allak bullak eden, bir duyguya kendimizi kaptırmışken tokat gibi öteki duyguya geçiş yaptıran, repliklerini sırf aklımızdan silinmesin diye bir kenara not ettiren dizilere rastlamak özellikle de şu zamanda pek mümkün olmuyor.
 
Bana göre Ethem Özışık bu kalıplaşmış yargıyı, özellikle de ülkemizde kalıplaşmış olan bu yargıyı bir anda silip atıverdi. Öyle bir dünya kurdu ki, tüm ülkeden bir Poyraz Karayel esti ve geçmedi. Etkisi hala sürmekte…
 
Her Çarşamba akşamı boşuna #allahbelanıversinethem hashtagleri açılmadı, boşuna yüzlerce tweet sadece Ethem’e odaklı atılmadı. (Bunlar hep sevgiden) İşte bunlar hep bu değişimin kanıtı.
 
Üç sene boyunca her bölüm birbirinden farklı duygular yaşadık.
 
Hatta öylesine özgün ve değerli bir senaryo haline geldi ki Poyraz Karayel, birkaç gün önce kitap haline geldi.
 
Bu gelişme bile tüm anlattıklarımın özeti aslında.


 
Nice güzel dizi ve filmlere Ethem Özışık. Kurduğun dünyaları hep beraber yaşamak dileğiyle. Seviyoruz seni ters köşelerin ve duyguların senaristi. Bu arada Ethem Özışık mutlu sonları sevmez benden söylemesi.
 
NOT: Bu özel kitabı bir gün imzalatabilmek dileğiyle diyorum ve yazımı sonlandırıyorum.
 
Sevgiler…
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER