Bir İstanbullu Gelin hikayesi

Bir İstanbullu Gelin hikayesi
Ekim ayının sonralarına denk geliyordu. O sıralarda Arkadaşlar İyidir’in final haberini almıştık. Benim ve tüm Arkadaşlar İyidir izleyicileri için gelen bu haber, deyim yerindeyse hüsrana sebep olmuştu. İşte tam o hafta içerisinde hayatımın dönüm noktası diyebileceğim belgelerimi gönderme nedeniyle kargo kuyruğunda bekliyordum. Ne menem histir beklediğin sıranın gelmemesi? Vakit bir türlü geçmek bilmez. Eğer kasada problem yaşanmışsa ve kuyruğun uzunluğu tahammül sınırlarını zorluyorsa, bekleyenlerin vay hâline! Ben de bunu fırsat bilip son zamanlarımın meşgalesi olan sosyal medya hesaplarımda vakit öldürüyordum. İşte o ân, gördüğüm bildirim sayesinde hem kuyrukta olduğum hem de bulunduğum ortamda sıkıntıdan patladığım gerçeği aklımdan uçtu gitti.
 
Harika bir haberdi. O ân öğrendiğim haberi birileriyle paylaşmamak adına kendimi uzun süre tutmam gerekti. Neyse ki fazlaca beklememe gerek kalmadı. Kasım ayının sonları, Aralık ayının başı gibi İstanbullu Gelin projesi medyaya sızdı. Bundan sonrası ise dün akşama değin olan süreye kadar geçti. Tabii bu zaman zarfında, hayatım istediğim şekilde düzene girdi ve önüme yepyeni kariyer basamakları dizildi.
 
Dün öğleden sonra itibarıyla İstanbullu Gelin’in tüm sosyal medya hesaplarında, oyunculara ve set ekibine ait kişisel hesaplarda ilk teaser’ın haberi kulaktan kulağa yayıldı. Bana da akşam dokuz buçuğa kadar bekleme işi düştü. Anne dizisi reklam arasına çıksın diye dört gözle bekledim. Dizi, beklenen araya çıkınca da direkt olarak nefesimi tutum ve ekrana kilitlendim diyebilirim. Pek tabii bu yazıyı okuyanlar arasında duygularımı abarttığımı düşünenler olabilir. Hattâ “Kıza bak! Bir dizinin ilk tanıtımı için yazı yazmış.” bile diyecek olanlar çıkabilir. Olsun, desinler… Daha öncelerde beni takip eden, tanıyan kişiler ekibe karşı zaafım olduğunu bilirler. Yaptığım telaş ve sevincin bu kadar hor görmeye gerek olacağını da düşünmüyorum. Uzun süredir bir dizinin fanı olmadığım için de mazur görmenizi ümit ediyorum.


Aslı Enver dizide Süreyya karakterine hayat vermekte
 
Yapımcılığını O3 Medya’nın üstlendiği dizinin yönetmen koltuğuna Zeynep Günay Tan ve Deniz Koloş oturmakta. Senaryosunu Ali Aydın’ın kaleme aldığı İstanbullu Gelin, Bursa’nın güçlü ve köklü bir ailesinin etrafında gelişen dillere destan bir aşk hikâyesini konu almakta. Başrollerini Özcan Deniz ve Aslı Enver’in rol aldığı dizinin oyuncu kadrosunda İpek Bilgin, Salih Bademci, Murat Akpınar, Fatih Koyunoğlu, Dilara Aksüyek, Hayal Köseoğlu ve Neslihan Yeldan yer almakta.
 

Faruk karakterini Özcan Deniz rol almakta

Başrolde yer alan isimler ilk açıklandığı zaman, iki oyuncu arasında ekran uyumunu bağdaştıramadım. Ama eğer, bir işin başında Zeynep Günay Tan gibi cast yorumu ve duygusu güçlü bir yönetmen varsa, kurduğu dünyadan korkmam. İnanıyorum ki bazı isimler konusundaki soru işaretlerim ilk bölümde silinecektir.
 
İzleyiciye azıcık gelen süre diliminde fersah fersah emek kokan, özenle hazırlanılmış olan tanıtım; İstanbullu Gelin ekibinin alnının akı. Ne anlatılacağını ve kısa gibi gözüken, fakat tüm duygu yoğunluğunu veren ânlarda dahi, vermek istedikleri mesajı dile getirdiklerini gördüm. Bir dakika on bir saniyelik tanıtımın yayın süresi dolduktan sonra da defalarca kez izlettirmeyi başardılarsa, yaptıkları işin hakkını sonuna kadar vermişlerdir.
 
Bizlere sundukları büyülü dünyadaki kar metaforu; hikâye içerisinde yer alan aşk serüveninin aslında camın arkasından izlenen, izledikçe de insanın içinde oluşan pamuk şekeri naifliğini temsil ettiğini düşünmüyorum. Kırmızı ve griyi ayıracak kadar keskin bir çizgiyle kendini belli edecek karaktere sahip olan Faruk ve Süreyya, yeri geldiğinde inatları uğruna aşklarını kalabalığa savuracak iki âşık olacaklar. Sessiz; ama derinden sarsacak ve belki de yürek yangınlarını feda edecekler. Zaman geçtikçe, birbirlerine olan inançlarını tüketseler bile hayatlarının akışında bir ân olsun tükenmeyecekler. Destansı güzellikte bu aşkı yaşatacak olan Faruk ve Süreyya'nın hikâyesi ilgi çekici olacak.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER