İçerde: Sarp tek, siz hepiniz!

İçerde: Sarp tek, siz hepiniz!
Mestan’ı kim öldürdü? Davut mu öldürdü yoksa Alyanak mı? Yusuf müdür de olabilir. Peki, ya Coşkun yaptıysa? En son milletin kendinden bile şüphe ettiğine şahit oldum. Hayır! Mestanı BEN öldürdüm. Bu sorunun bahsine kapılıp gitmeyenimiz kaldı mı? Meğer asıl odaklanmamız gereken noktayı kaçırmışız, Mestan sadece bir piyon olarak harcandı. Arkadaşlar gerçekçi olalım. Bu dizi hepimizi aştı. Ben dokuz bölümdür dizinin sonunu gördüğümde mest olmuş şekilde ekrana bakmaktan yoruldum, yalnız olmadığımı da biliyorum!
                          
Dürüst olayım, geçen hafta bölüm bittikten sonra da söylediğim gibi bu bölüme başlarken de hala canım kurban Mestan’ı öldürenin Davut olduğunu düşünüyordum. Mantıken tüm yollar bana göre Davut’a çıkıyordu. Fragmanda izlediklerimi de birbirine bağlayamayınca ‘Dehşetli bir bölüm bizi bekliyor!’ dedim. E yanılmadım da. Bölümün başında büyük bir show izledik Sarp’tan. Yürek yemişti sanki mübarek. Celal’i en zayıf noktasından yakaladı, tabii Davut’u da. Meleğin, Sarp’a olan güvenini hepimizi biliyoruz. Kaçırma olayının sahteliğini fark etmek zor değildi tabii ki. Ama Melek- Sarp arasında benim kafamı karıştıran, şimdilik bir kenarda usulca yatan ufak soru işaretçiklerim var. Melek, Sarp’ın içerdeki hain olmadığına o kadar emin ki, gerçekler elbet ortaya çıkacak ama tek ortaya çıkan Sarp’ın kendisine söylediği yalan olmayacak. Flashback ile Celal baba’nın Melek'in gözü önünde annesini ve babası sandığı adamı öldürmesini izledik. Gün gelecek Melek hem Celal’in annesini öldürdüğünü ve öz babası olması hakkındaki yalanını hem de Sarp’ın hain olduğunu öğrenecek. İşte o zaman hangi tarafa daha yakın duracağını merakla bekliyorum.
 
Sarp’ın ben tek, siz hepiniz edasıyla sinsice annesini ve Eylem’i kurtarmak için yaptığı planı ve Davut’u yerlere serdiği sahneyi çok büyük keyifle izledim yalan yok. Bu bölüm içindeki ikinci show yaptığı sahne oldu aynı zamanda. Üçüncüyü de finale saklamışlardı zaten. Yani özetle Sarp’ın showlarının ağırlıkta olduğu bir bölüm izledik. Şikayetçi miyim? Asla. Ama çok sevgili polis Mert’ciğimiz yine pasif miydi bu bölüm? Evet. Yine de onun da vaktinin geleceğini bildiğim için olumsuz bir şey demiyorum tabii ki, her şey sırayla sonuçta. Şimdilik fazla olayların içinde izlemesek de Mert’i, Celal babasının öldüğünü öğrendiği sahnedeki oyunculuğuyla, yaşadığı üzüntüsünü bize fazlasıyla hissettirdi, o da bana yetti şahsen. Celal Baba’yı ne kadar sevdiğini gördük evet, ama artık kan çektiğinden midir nedir, Füsun teyzemizi ve Eylem’i korumak için her şeyi yapmaya hazır olduğunu da bariz bir şekilde anladık.
 
Gelelim Alyanak abimize. Sen neymişsin be abi? Bizim akıllar hala Mestan’ı kim öldürdü diye bir karış havadayken, adam ne planlar kurmuş meğer! Davut değilse Mestan’ı kesin Alyanak öldürdü diye düşünüyordum. Sarp’a gıcıklık kontenjanında ikinci sıradaki kişi bariz oydu çünkü. Ama Alyanak'ın derdi direkt Celal babamızmış. Ben Alyanak’tan şüphe duymaya, Celal Baba'nın yanına kefil olup getirdiği o yeni elemanı görünce başladım. Dizideki en eğlenceli bulduğum karakterlerden biri Alyanak abimizdi. Deli dolu, komik falan iyi güzeldi de kendini kaçırtmak nedir abi? Hayır Mestan’ı harcadın zaten. Seni de yaşatmayacaklar şimdi. Bir sempatik karakter daha eksilecek diyebiliriz kadrodan yani.
 
Gelelim en can alıcı kısıma. Celal Baba'nın ölmeyeceğini hepimiz biliyorduk açık konuşalım şimdi. Rıza Kocaoğlu, nam-ı diğer Davut sosyal medyadan, ‘Senle çalışmak onurdu Çetin abi.’ mesajıyla güzel bir pekiştirme yapmaya çalıştı bölüm için. Gördüğümde eğlendim mi? Evet. İnandım mı? Hayır. Güzel denemeydi ama Davut reis. Yine de kendisinden korkuyorum. Gözlerinden olsa gerek, bunu da her yazımda dile getirmeden edemeyeceğim sanırım. Konumuza dönersek, Sarp’ın tekrar güven kazanması gerekiyordu, ne olursa olsun Celal’in ölmesine de izin vermeyeceğinden güzel bir iş birliği izledik. Şimdiden haftaya izleyeceğimiz bölümün ne kadar hareketli olacağını tahmin edebiliyorum. Her hafta, tamam daha heyecanlısı olamaz diyorum ama adamlar itinayla her hafta daha da heyecanlı bir bölümle karşımıza geliyorlar. Bölümün sonunda Celal Baba'dan daha coşkulu bir ‘Evlaat!’ demesini beklerdim ama Mert’in yüz ifadesi, şaşkınlığı, öfkeyle kalkıp, zararla oturcak oluşu tüm sitemlerimi aldı götürdü. Dokuz bölümdür ufak tefek mantık hataları, aman yok artık dediğimiz sahneler oldu tabii ama ne olursa olsun haklarını yiyemeceğim tek bir şey var; adamlar her bölüm son sahnede nasıl final yapacaklarını çok iyi biliyorlar! Bu dizide en çok sevdiğin ne diye sorarsanız düşünmeden final sahneleri derim. Daha da aksiyonlu bölümler izlemek dileğiyle. -kalp ve beyinlerimiz kaldırırsa tabii-

Emeklerine sağlık…

 

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER