Kiralık Aşk: Aşık olmak mı yoksa aşk olmak mı?

Kiralık Aşk: Aşık olmak mı yoksa aşk olmak mı?
Hayat bütüne bakıldığında maraton olmasına rağmen yer yer engelli koşudur. Aştıkça üst tura çıkartan bu engeller, hayatın birçok yüzüyle tanıştırır bizi. Hepsinde ayrı ayrı dersler sunar bizlere. Bizi biz yapmak için ve de tamamlamak için fırsatlar serer önümüze. Bizden bıkmadan ve de bizi bırakmadan tekrar tekrar çıkar yolumuza. Yeter ki ondan kaçmayalım ve de biz ondan bıkmayalım. Hayatın her perdesini korkusuzca yaşamayı göze alalım. Kenarda durmak yerine içinden geçmeye çalışalım. Yaşamayı amaç edinmek yerine kendimizi bulmayı amaç edinerek yaşayalım. İşte o zaman yapılan hatalar hata olmaktan öte, bambaşka ufuklara taşır bizi ve yolumuz engelli olsa da bize engel olmaz, yeni ufuklara götürür her birimizi.

İşte aşk da hayatın bu yüzlerinden biridir. Bu engelli koşunun en zorlu etaplarındandır. Bize hem kendimizi kaybettiren hem de kendimizi bulduran eşsiz bir sahnedir. Dengesizlikler içinde kurulan bir dengedir. Hani Ömer‘in İtalya’da Sinan’a “Aşkın karşısında hiçbirinin hükmü yok.” dediği gibi tüm kuralları hükümsüz kılan ve kendi kurallarını kendi yazan bir haldir. İşte bizde yaşamın bu inişli çıkışlı yüzünü, 60 haftadır Ömer ile Defne’nin aşklarında yaşıyoruz. Onlarla beraber kemerlerimizi bağlayarak havalanıyor, onlarla beraber türbülansa girip sarsılıyoruz ya da aniden inişe geçip kafa üstü çakılıyoruz. Bazen mutlu, bazen mutsuz, bazense umutsuz bir şekilde ortada kalakalıyoruz.  Ama yine de seyahatten vazgeçmiyor, her durağa uğrayıp bıkmadan, usanmadan yolumuza devam ediyoruz.

Dedik ya, her aşk kendi kurallarını kendi yazar yönünü kendi tayin eder diye, işte tanık olduğumuz bu aşkta engellerden engel beğenilecek türden bir aşk. Defne’nin Manisa’ya gelen Ömer’e “Hiçbir yolumuz dümdüz olmadı, bir sürü engel bir sürü engebe.” dediği gibi. Bu yüzden bölümün başlamasıyla beraber engelli koşumuzda başladı hiç sektirmeden. Kara bahtımız maşallah yine iş başındaydı. Kem gözler dümene geçtiği için de Ömer bir türlü Defne’ye ulaşamadı. Ama Ömer biz Kiralıkçılar gibi hiç yılmadı. E kalp sevenin huyunu alırmış Ömercim. Sen bize biz sana benzedik sonunda. Sen de bizim gibi yılmadın ve bütün gün Defne’ye ulaşmak için didindin durdun. İşte bizde size ulaşmak için, sizi biraz daha fazla görebilmek için her hafta aynı bu şekilde uğraşıyoruz. Adeta birbirinizle görüşmeniz için size yalvarıyoruz. Umarım bizi anlamışsındır canım.(Bu haftaki sitemimizi de yaptık çok şükür, şimdi yazımıza kaldığımız yerden devam edebiliriz.) Ben senin kiralık aşk planını çözdükten sonra soluğu Pamir’de almanı pek anlayamadım Ömer. Yani zekanı ispatlamak için gittin desek bu sana hakaret olur ki, dünya alem strateji dehandan haberdar. Pamir’e kapak mı yapmak istedin yoksa boşuna uğraşma mı demekti niyetin valla çözemedim. 

Yazı devam ediyor..
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER