Mad Men 9 yaşında!

Mad Men 9 yaşında!
Televizyonda hükmü uzun süren Mad Men dizisinin ilk kez izleyici karşısına çıkmasının üzerinden tam dokuz sene geçti.

Matthew Weiner tarafından yaratılan dizi Amerika'da AMC kanalında ekrana geliyordu. Başrolde Jon Hamm yer alırken ona Elisabeth Moss, Vincent Kartheiser, January Jones, Christina Hendricks, Aaron Staton, Rich Sommer,John Slattery ve Kiernan Shipka gibi isimler eşlik ediyordu. Jon Hamm de dizide Don Draper karakterini canlandırıyordu. Sterling Cooper & Partners ismindeki ajansın Kreatif Direktörlüğünü yapan Don, gizemli geçmişiyle ilgi uyandıran bir karakterdi. Don karakteri aslen Leo Burnett Reklam Ajansı'da çalışan Draper Daniels'a dayanıyordu. Annesini ve babasını ufak yaşta kaybeden, üvey annesiyle yaşamak zorunda kalan Don, daha sonra kendine bambaşka bir yol çizmeye karar vermişti.


Man Men ekibi bir arada

Bölüm açılışlarını A Beautiful Mine şarkısıyla yapan dizi 7 sezon boyunca sürdü. Tam 92 bölümden oluşuyor. Bu sürede hem izleyicilerin hem de eleştirmenlerin dikkatini çekmeyi başardı. Bu başarısını da elde ettiği 124 ödül ve 350 adaylık ile kanıtladı. Kazanılan ödüller arasında Altın Küre, BAFTA ve Emmy Ödülleri başta geliyor.

Sevilen yapım 19 Temmuz 2007'de Smoke Gets in Your Eyes isimli ilk bölümüyle ekrana gelmeye başladı. O günden itibaren de televizyon tarihinde kendine has bir yer edinmeyi başardı.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER