Aslı Melisa Uzun kimdir?

Aslı Melisa Uzun kimdir?
Yeni sezonda Show Tv'de başlayacak olan O3 Medya yapımı dizi Ama Arkadaşlar İyidir'in genç oyuncu kadrosunun tamamını ilk kez ekranda göreceğiz. Dizide "Selin" karakterini canlandıran Aslı Melisa Uzun hakkında sizler için bazı bilgiler derledik.

Aslı Melisa Uzun, 1995 yılında Ankara'da doğdu ve 18 yaşına kadar da Ankara'da yaşadı. Küçük yaşlardan itibaren görsel sanatlara olan ilgisi nedeniyle henüz 3 yaşındayken Artmix Sanat Merkezi´nde tiyatro ve dans kurslarına başladı. İlk oyunu "Eşeğin Gölgesi"nden sonra bir daha sahne ile bağını kesmedi; jimnastik, bale ve jazz dans eğitimi aldı. 2011 yılında Anadolu Atesi Dans Toplulugu'na seçildi.

Aslı, 2015 yılında "Miss Universe" seçildi.

Eğitimine Ankara'daki Alman Lisesi'ni bitirdikten sonra Köln Üniversitesi ve İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi'nin Çift Diplomalı Hukuk Lisansi Program'nda burslu olarak devam ediyor. Köln'de okurken aynı zamanda dans ve tiyatro eğitiminden de kopmadı ve "Cologne Dance Center"da modern dans eğitimi almaya devam etti. Almanya'da okuduğu sırada Miss Universe Turkey 2015 seçildi ve Las Vegas'ta Miss Universe yarışmasında ülkemizi temsil etti.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER